Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lorient - Ponorková velmoc v srdci Bretaně

Na březích Atlantského oceánu v kraji zvaném Bretaň se nachází  francouzské městečko Lorient. Do dějin se město zapsalo především unikátní ponorkovou základnou německého námořnictva. Ta jako zázrakem přežila rozsáhlé bombardování během 2. světové války a nyní každoročně přiláká spoustu návštěvníků.

 

 

Ponorková základna zvaná Keroman sloužila Němcům od roku 1941 do roku 1943. Základna dokázala pojmout do krytu až třicet ponorek. Dnes už z ní žádné ponorky nevyplouvají. Za návštěvu však toto místo stojí. Nachází se zde totiž muzeum podmořských plavidel, které pravidelně přitahuje davy turistů a příznivců vojenské historie.

 

        Ponorková základna

 

  Mapa - openstreetmap.org

  Mapa - openstreetmap.org

 

Město bylo z velké většiny vybombardováno spojeneckými nálety. Spojenci chtěli původně zničit ponorkovou základnu. To se jim nepodařilo. Rozhodli se jí tedy odříznout od zásob zničením města. Zachovalo se pouze několik domů z třicátých let dvacátého století. Tyto budovy stojí bok po boku s nově vystavěnými, moderními stavbami. Architektonická rozmanitost a spojení starého s novým utváří nezaměnitelnou atmosféru města.

 

 

Dnes je Lorient čtvrté největší bretaňské město. Vyniká především v oblastech rybolovu, obchodu a jachtingu. Jednou z nejnovějších turistických atrakcí je protiletecký kryt, který chce návštěvníkům přiblížit život v období 2. světové války.

 

 

A jelikož se nacházíme v Bretani, nesmíme opomenout kulturní vlivy keltských předků. Jedním ze způsobů, jak se spojit s pradávnými obyvateli je každoroční festival keltské hudby. Festival je mezi místními lidmi velmi oblíbený. Každý ročník hostí tisíce posluchačů.

 

                     Nejoblíbenější muzea této lokality

Cite de la Voile Eric Tabarly

Museum plachtění

www.citevoile-tabarly.com

Musee de la Compagnie des Indes

Museum historie, umění

www.musee.lorient.fr

Sous-Marin Flore

Museum ponorek

www.la-flore.fr

Keroman Submarine Base

Základna ponorek - Keroman

www.patrimoine.lorient.fr

La Tour Davis

Můseum - námořní /vojenské

www.musee-sous-marin.com/en

 

Tipy na ubytování:

 

Studio Victor Hugo

Cena na noc pro dva - 911 Kč
 

Hotel les Pecheurs

Cena na noc pro dva - 1 067 Kč
 

Hotel La Perriere

Cena na noc pro dva - 1 150 Kč

    Hotely v této lokalitě

 

 

Lorient leží na ústí řek Scroff a Blavet. Výhledy na uklidňující vodní hladinu jsou všudepřítomné. Milovníci chladného větru, silných mořských vlh a staré keltské mytologie si návštěvu města užijí. Stejně tak, jako nadšení rybáři, jachtaři a fandové podmořských plavidel.  

Autor: Hanka B.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Antoine TV, Lorient

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled francouzských měst

Seznam letišť ve Francii

Letiště v Bretani

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.