Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lucemburk - do malé země za velkými zážitky

Foto, cs.wikipedia.orgNa první pohled malá země tísnící se mezi o dost většími sousedy - Belgií, Německem a Francií. Ve skutečnosti však země velká svým dědictvím, které jí zanechala  nejen éra Lucemburků. Výlet do jejího hlavního města Lucemburk bude stát za to v kterékoliv roční době.

Míst, kde vás mohou nohy zavést je opravdu hodně. Jsou to zejména atraktivní a romantické hrady a katedrály, muzea a paláce, které budou nejen skvělým pozadím pro selfie snímky.


Nejbližší letiště: Luxembourg Findel Airport

Web: www.lux-airport.lu

Kód: LUX

 
Lucemburk
Trasa letu z Prahy (bez přestupů), spojení zajišťuje aerolinka Luxair, přehled letů na Kiwi.com
   

Jakou má historii?

Za každou zemí, stejně jako za městy se táhne stín jejich historie, který  má do dnešní doby vliv na jejich utváření. U Lucemburku tomu není jinak. Historie Lucemburku je plná králů a vévodů a o jeho dobré vojenské strategii svědčí dodnes stojící hradby, opevnění a podzemní chodby, které kdysi chránily tamní lid a dnes utvářejí romantický nádech města. Město si dodnes uchovalo katedrálu Notre Dame ze 17. století, na kterou vedou kroky tisíce návštěvníků ze všech koutů světa. A zajímavou, ne však jedinou historickou třešničkou je, že jedno náměstí v Lucemburku dostalo jméno po českém studentovi Janu Palachovi. A tak se budete moci v Lucemburku, na náměstí Square Jan Palach setkat i s kapkou naší české historie.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Jak se jeví město teď?

Dnes je hlavní město Lucemburk významným administrativním a bankovním centrem a je tudíž i sídlem mnoha institucí. Krom jiného i institucí Evropské unie. Ležící nad soutokem řek Alzette a Pétrusse je cílem mnoha turistů, kteří jeho členitý terén překonávají mimo jiné i díky 100 postaveným mostům. Skrz ně nebo jinou trasou se dostanou například k mysu Bock, k Velkovévodskému paláci, do muzea Mudam , ke katedrále Notre Dame a na další v Lucemburku pozoruhodná místa.

 

Katedrála Notre Dame

Navštívit město Lucemburk a při jeho prohlídce vynechat katedrálu Notre Dame? Tak to jste do Lucemburska ani nemuseli jezdit, jelikož minete jednu z jeho hlavních památek. Ta je zde připomínkou na 17. století, kdy vznikla. Pro vás je  tedy romantickou zastávkou na ne méně romantické prohlídce města.

 

Bock

Snad jedny z prvních kroků v Lucemburku by vás mohly zavést k mysu Bock, který je přírodním opevněním a řeka Alzette ho obklopuje ze tří stran. Krom parádního výhledu tam najdete i zříceninu starého hradu a podzemní systém chodem, které jsou známé jako kasemata.

 

Velkovévodský palác

Velkovévodský palác Grand Ducal Palace měl v historii hned řadu funkcí. Budova chvíli fungovala jako radnice, koncertní hala, ale také hospoda. Dnes stojící v centru města a už od roku 1890 slouží palác jako kancelář velkovévody, a proto není veřejnosti přístupný.  Ale i tak si jej nezapomeňte při návštěvě Lucemburku zblízka prohlédnout.

 

Mudam

Pokud by se vám v Lucemburku vzhledem ke starým hradbám a opevněním zastesklo po moderním umění, z města odjíždět nemusíte. Ve městě můžete navštívit muzeum moderního umění Lucemburska Mudam, které vám nabídne umělecká díla mnoha autorů.

 

Ville Basse

A pokud by vám z umění vyhládlo, zavítat můžete do údolí Ville Basse, které bylo vyhloubeno již zde několikrát zmíněnou řekou Alzette. V údolí krom hezké krajiny najdete i několik restaurací, ve kterých se posilníte na další cesty Lucemburskem.


Přehled ubytování v Lucemburku přes booking.com

Lucemburk

Lucemburk

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Luxair bude od března 2016 spojovat Prahu a Lucemburk

Letiště Luxemburg (LUX)

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 03.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.