Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Vodice skýtá velké množství turistických atrakcí

Ideálním místem pro letní dovolenou může být třeba chorvatské město Vodice, nacházející se zhruba 14 kilometrů od města Šibenik. Toto malebné městečko s charakteristickou chorvatskou architekturou leží na pobřeží Jaderského moře.

 

 

Vodice je malé, avšak velmi rušné město, které je oblíbenou turistickou destinací. Naleznete zde nespočet restaurací, hotelů, obchodů a kaváren. Městu dominuje i přístav.

 

 

Pokud navštívíte Vodice v létě, těšte se na příjemné středozemní klima, ve kterém se teploty pohybují okolo 26 až 30 °C. Můžete odpočívat na pláži a čerpat energii ze slunečních paprsků, nebo využijte možnosti poznávat okolí města a přírodní krásy národních parků Chorvatska.

Nejblíže se nachází Národní park Kornati či Národní park Krka. Ať tedy preferujete aktivní dovolenou, či vám více vyhovuje válení se na pláži, Vodice vám mají co nabídnout. Určitě však do svého programu zařaďte procházku po Vodické promenádě, která vede okolo přístavu. Ideální plán pro romantický vlahý večer.

 

Tip na hotel/apartmán:  Vodice apartman Cena na noc pro čtyři - 1 082 Kč

 

V létě i v zimě, za zábavou i odpočinkem

Vodice nabízí čtyřkilometrovou oblázkovou pláž Plava plaža oceněnu modrou vlajkou pro čistotu moře a  upravenost pláže.

Plava plaža je lemována borovicovým hájem, ve kterém se můžete schovat před ostrým poledním sluncem.

Příznivci historických památek si nesmí nechat uniknout návštěvu katedrály v nedalekém Šibeniku, která je zapsaná v seznamu památek UNESCO.

Historické památky však nabízí i Vodice, například gotický kostel sv. Kříže z počátku 15. století. Kromě něj se však město pyšní ještě jedním kostelem sv. Kříže z 18. století. Zajímavostí města jsou jeho úzké uličky, které se zde stavěly co nejužší z důvodů obrany. Některé ulice jsou tak úzké, že se v nich dva lidé jdoucí vedle sebe nevlezou.

Zavítat můžete i do jednoho ze čtyř archeologických nalezišť – například v osadě Rakytnica ze 13. století se dochovala pec, ve které Římané pálily střešní tašky. Ve Vodicích se nachází také mořské akvárium, ve kterém uvidíte zhruba 50 druhů ryb. K akváriu patří i muzeum, kde máte možnost si prohlédnout například staré rybářské náčiní a lodě.

Vodice lákají i milovníky hudby. V létě se tam koná čtyřdenní jazzový festival Sunbreez festival house hudby.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.