Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Miami

Foto, en.wikipedia.orgKdyž se zde v Čechách řekne  USA, Florida, nebo dokonce Miami, pro mnohé z nás tento pojem stále ještě znamená cosi jako „destinace jen pro ty bohaté, příliš nóbl pro nás“. Také jsem byla tímto názorem ovlivněna, než jsem na vlastní kůži pobyt v Miami zažila. Je sice pravda, že si musíte na cestu do Miami připravit o něco větší finanční obnos než pro cestování po Evropě, nicméně tato oblast pro mnoho Čechů v dnešní době rozhodně nezapadá do kategorie „nesplnitelný sen“.

 

 

PRAKTICKY

K tomu, abyste se do USA dostali, řekněme „nízkonákladově“, je zapotřebí již v České republice cestu dobře naplánovat.  Vše začíná koupí letenky. Pokud skutečně pečlivě sledujete stránky leteckých společností (a pokud máte také drobnou dávku štěstí), můžete nalézt zpáteční letenky i za 8 000 Kč pro jednu osobu. Máte-li chuť, naplánujte si let tak, abyste při čekání v přestupních stanicích mohli z letiště odejít a prohlédnout si město. Je to více poznání za stejnou cenu.

Důležité – do USA potřebujete potvrzení ESTA (více na stránkách americké vlády) pro bezvízový pobyt do 90 dnů. Za menší poplatek (cca 14 dolarů) vám ESTA platí dva roky. 

 

 

UBYTOVÁNÍ

Miami je samozřejmě velmi známá oblast nejen díky turismu, ale i zásluhou hollywoodského filmového průmyslu, tudíž je mezi cestovateli poměrně populární. Nabízí se tu spousta možností ubytování v hotelech různých cenových kategorií, ale výjimkou nejsou ani hostely (které obývá především mládež) nebo ubytování v soukromí, které se obvykle zarezervuje přes internet dopředu přímo u pronajímatele. Já jsem volila Miami Hostel na Alton Road, což je jedna z mládežnických ubytoven. Spí se v ložnicích (smíšených nebo dámských) obvykle po 10 lidech. Tento typ ubytování patří mezi levnější ubytovací zařízení a je vhodný spíše pro ty, kteří se rádi seznamují s novými lidmi (a nevadí jim částečná ztráta soukromí), nebo pro ty, kdo plánují trávit celé dny ve městě a na ubytovně potřebují pouze přespat. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, ostatní jídla jsme si vařili sami. I přes skromnost hostelu jsem byla velmi spokojená - hostel je čistý, zařízený v přímořském stylu a díky ochotnému a milému personálu je tam téměř rodinná atmosféra.

Důležité upozornění – i přes teplé podnebí Floridy je vhodné vzít si s sebou teplé pyžamo.  Američané totiž rádi spí se zapnutou klimatizací, která bývá u turistů mnohdy příčinou nachlazení.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Tuber Ls, Miami 2018

 

Zdroj videa: YouTube CC, Travel Lifestyle, Miami


CO JE ZDE K VIDĚNÍ

Kdo by neznal Miami Beach! Koupat se na této rozsáhlé písečné pláži je opravdovým potěšením. Navzdory tomu, že se jedná o slavné místo, není pláž tolik zalidněná. Jen radím dávat dobrý pozor na slunce – i když je zrovna pod mrakem, opaluje, a to silně. Z této pláže rozhodně neopálení nepřijedete!

 

Miami

   Takto vypadá Miami Beach koncem března. Koupat se tu dá bez problémů.... 


Co se týče kultury, v Miami máte tolik možností, že by jejich popis zabral samostatnou kapitolu. A tak raději zmíním to, co znám z osobní zkušenosti, a tím je místní WideScreen Festival. Filmový festival, který se v roce 2017 bude pořádat na Floridě třetím rokem, nabízí zajímavou zkušenost nejen pro vášnivé diváky, ale i pro začínající režiséry a scénáristy, kteří můžou svůj projekt na festival přihlásit a získat hodnocení zkušenějších kolegů z oboru a (v případě štěstí) i třeba nějakou tu cenu. Je to tedy výzva pro ty, kteří mají v šuplíku nové a kvalitní projekty a nebojí se publikovat v anglickém jazyce…

 

Miami

WideScreen Festival - herečka Natalie Stavola (na fotografii se svým tatínkem) přebírá ocenění za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Love and Hostages


Vydáte-li se po Meridian Avenue, nemůžete neminout památník obětem holocaustu. Poznáte ho podle obrovské kamenné ruky, která míří k obloze. Pomník je uveden citátem z deníku Anny Frankové a pietním sousoším. Následuje zděný ochoz kolem okrasného jezírka. Na zdi najdete děsivou dokumentaci týkající se holocaustu a koncentračních táborů během druhé světové války, včetně (dosud stále nekompletního) dlouhého seznamu se jmény těch, kteří zahynuli vinou nacistů. A konečně nám cesta dovolí zajít do samého středu jezírka, který je dlážděný, a z nějž míří k nebi hlavní sousoší vytvořené na památku obětem tohoto zrůdného režimu, který se už nikdy nesmí opakovat....  

 

Miami

   Plačící děti u seznamu obětí druhé světové války. Jen malá část památníku holocaustu v Miami....

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Miami (MIA), čtěte zde
 

 

 Letenky z Prahy do Miami

Miami

 Trasa letu z Prahy do Miami s přestupem, cena zpátečních letenek od 11 tis. Kč,  přehled tarifů ve vyhledávači Kiwi.com


Výběr letenek


   Autor: Marie Samková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

SA: Miami, NYC, Chicago od 7 000 Kč

Letenky z Prahy do Miami za 14 190 Kč

AirBerlin: Praha - Miami za 11 644 Kč

Letenky na Floridu z Prahy za 9 141 Kč

Letenky z Vídně do Miami za 11 700 Kč

Zpáteční letenka do Miami za 7 454 Kč

Žádost ESTA pro občany České republiky

Přehled států v USA

Doba letu do Miami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.