Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Naxos – hornatý ráj Kyklad

en.wikipedia.orgNaxos je jedním z malebných  řeckých ostrůvků v Egejském moři. Disponuje rozlohou pouhých 428 km2, v ničem si však nezadá se svými většími sousedy. I zde si můžete užívat průzračné moře, antické památky, vinohrady či romantické uličky.

Turisticky nejzajímavější oblastí ostrova, který získal jméno na počest svého prvního panovníka, je stejnojmenné hlavní město na západním pobřeží. Naxos, někdy též označovaný jako Chora, je přístavním městečkem.

Už z trajektu můžete zahlédnout, že v jeho blízkosti leží drobný poloostrov, spíše jen výběžek v moři, který bývá označovaná jako Portara. Právě na něm najdete jednu z nejkouzelnějších tamních památek vůbec, portál nedostavěného Apollónova chrámu z 6. století př. n. l.

 

 

cs.wikipedia.orgDalší dominantou města je starý benátský hrad, který se tyčí nad tradičními modro-bílými domky s plochými střechami. V jeho útrobách se nachází archeologické muzeum a z hradeb lze dohlédnout až na nedaleký Dionýsův ostrov.

Naxos celkově nabízí mnoho skvělých vyhlídek na moře či okolní krajinu, je totiž poměrně hornatý. Disponuje dokonce i nevyšším bodem celého souostroví Kyklady. Vrchol hory, která nese symbolický název Zeus, leží ve výšce 1 001 m. n. m.

Na své si přijdou i milovníci dobrodružných výprav. Po ostrově se lze přepravovat pomocí vypůjčených aut či skútrů, které každého snadno a rychle dopraví i do odlehlejších oblastí. Můžete tak navštívit chrám bohyně Demeter a boha Apollona nedaleko vesnice Ano Sangri, hrad Zevgoli u vesničky Apiranthos či opevněné obytné věže Pyrgi.

 

 

en.wikipedia.org

   Chrám bohyně Demeter

 

A protože jsme v Řecku, nesmíme opomenout ani průzračné moře a kilometry kamenitých pláží, které doslova vybízejí k odpočinku. Relaxovat se dá i v nespočetných tavernách, restauracích či kavárnách, které doslova roubí pobřeží. Nejvyhlášenější z nich je taverna Maro´s nedaleko hlavního náměstí v Naxu.

 

Naxos ubytovani

 


*Autor úvodní fotky - By Olaf Tausch (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky Chrám bohyně Demeter - By Olaf Tausch (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

Zdroj videa:YouTube CC, DRONE MAFIA

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.