Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Nechte se očarovat krásou ostrova Pag

Toužíte po dovolené u moře, kde byste si mohli vybírat mezi písčitými a oblázkovými plážemi, věnovat se vodním sportům i pozorovat podmořský život. Zvolte pobyt v jedné z nejoblíbenějších destinací Chorvatska.

Užijte si relaxaci, sport, romantiku i gastronomické speciality v oblasti severní Dalmácie a Kvarnerského ostrova. Kromě úžasného prostředí pro dovolenkové aktivity jistě oceníte i snadnou dostupnost ostrova, který je od naší vlasti ve vzdálenosti cca 800 km a z pevniny je dostupný prostřednictvím trajektu nebo mostu.

 

 

 

Písečná nebo oblázková pláž?

I když pro Chorvatsko jsou typické oblázkové pláže a skalnaté pobřeží, je ostrov Pag jednou z výjimek, protože nabízí i pláže písečné. Ty jsou vhodné pro pobyty rodin s malými dětmi, protože písek je jemný a svou strukturou ideální pro pískové stavby, hloubení tunelů nebo plácání báboviček.

Písečné pláže se nacházejí především ve východní části ostrova. Oblázkové pláže jsou na celém pobřeží ostrova. Některé z pláží se nacházejí přímo u apartmánových domů, na jiné je třeba dojíždět.

Samotný povrch ostrova je převážné kamenitý a s minimálním porostem. Borovicové porosty najdete jen v západní části. Pitnou vodou zásobují ostrov pouze prameny a také jižní krasová jezera.

Toužíte – li po samotě, můžete navštívit osady v Pažském zálivu. Jejich pláže nejsou tak známé, takže je nenavštěvuje mnoho turistů.

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

Koupání lze kombinovat s dalšími aktivitami

Chvíle odpočinku, slunění a koupání lze na Pagu kombinovat i s dalšími příjemnými aktivitami. Vodní sporty zastupuje wakeboarding a vodní lyžování, jízda na vodním skútru nebo bungee jumping či tobogan pro děti. Pro všechny členy rodiny je připraveno i šnorchlování.

I na mělčinách lze pozorovat zajímavé vodní živočichy, jako jsou hvězdice, krabi, rybky, mušle, ježovky a podobně. V zátokách se nacházejí podmořské skalní útesy, kde lze pozorovat velmi čilý a bohatý mořský život. Vydat se můžete i na lodní výlety na okolní ostrovy spojené s obědem, grilováním, návštěvou mořské jeskyně a koupáním.

 

Tipy na hotely v stejnojmeném hlavním měste ostrova

Apartments Lovre

Cena na noc pro dva - 1 280 Kč

Apartments Blato   

Cena na noc pro dva - 1 300 Kč

Apartments Marela

Cena na noc pro čtyři - 1 300 Kč

Little Prince House

Cena na noc pro dva - 1 327 Kč

Tipy na hotely v letovisku Stara Novalja

Kingston studios

Cena na noc pro dva - 1 380 Kč


Tipy na hotely v letovisku Povljana

Apartmani Marija

Cena na noc pro dva - 1 320 Kč

Apartments Riva Povljana

Cena na noc pro dva - 1 540 Kč

 

Ostrov Pag nabízí mnoho zajímavostí

Ostrov je rájem i pro gurmány. Velmi známým produktem je pažský sýr, který se podobá parmazánu a získal i mezinárodní ocenění. Jeho výroba je hlavním způsobem obživy místních obyvatel.

Také místní jehněčí maso s minimem tuku je vyhlášenou lahůdkou, stejně jako pršut nebo pokrmy z ryb a mořských plodů. Dlouhou tradici tu má i výroba soli, která se získává odpařováním z mořské vody. Na Pagu se nachází i známé Muzeum soli.  Místní sůl je i vhodným suvenýrem.

Ostrov nabízí i historické památky, především kostely a baziliky a také antický vodovod. Olivovníkový háj s prastarými stromy a nezvyklými bílými kameny je chráněn UNESCO. Najdete zde i jedinečné odrůdy vinné révy a žádaný je také olivový olej.

Autor: sys

 

 


   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Chorvatsku

 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska

   

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.