Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Největší ostrov Francouzské Polynésie - Tahiti

Bora BoraJe součástí souostroví Îles de la Societé. Tento ostrov byste našli v Tichém oceánu a rozloha 1 045 km² mu zajistila post toho největšího ve Francouzské Polynésii. Dělí se na dvě části, severozápadní a jihovýchodní. V severozápadní části rovněž leží hlavní město Papeete. Celkem má země pouze něco přes 180 000 obyvatel.

Přičemž první stopy osídlení zde byly zaznamenány už zhruba mezi lety 300 až 800 našeho letopočtu, ostrovní úrodná půda totiž skýtala mimořádně dobré podmínky.

 

 

 

Mimo to se první lidé v této lokalitě živili rybolovem. Toto původní obyvatelstvo, Polynésané, dosud tvoří převážnou část obyvatel ostrova. Najdeme tu však také další menšiny, například evropského původu.

 

Tahiti

 

Dnes žije hlavně z cestovního ruchu. Tahiti se přezdívá též Ostrov lásky. Návštěvníky tento nevelký ostrov uchvacuje především nádhernými plážemi a neporušenou přírodou. Ideální podmínky skýtá i pro vodní sporty jako potápění nebo vodní lyžování. Případně mohou zájemci absolvovat též výstup na nejvyšší bod, Mont Orohena.

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let na Tahiti?

 

Letiště Papeete (PPT)

 

Francouzská Polynésie - informace, fotky

 

10 největších ostrovů světa

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.