Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Francouzská Polynésie

Bora - BoraToto zámořské území patřící  Francii tvoří více než stovka ostrovů, které se shlukují do několika souostroví a rozlohou se dají přirovnat k Evropě. Celá Polynesie byla osídlována nejpozději ze všech světových kontinentů. 

Patrně nejznámějším ostrovem ze všech je ostrov Tahiti, který je nejosídlenější. Jeho hlavním městem je Papeete, kde je i mezinárodní letiště, jediné tohoto druhu ve Francouzské Polynésii.

 

Tahiti

Ostrov Tahiti

 

Zajímavosti

Díky velké vzdálenosti od ostatního světa se na ostrovech dlouho udržel primitivní způsob života. Příroda však poskytovala domorodcům možnost obživy. Hlavním zdrojem potravy jsou pochopitelně  ryby, tropické ovoce a další plodiny.

 

 

Postupné pronikání civilizace přineslo i sem vymoženosti západní kultury. Rozvoji turistky přispívá budování hotelů a rezortů poskytujících to největší pohodlí. Turisté si zde užívají hlavně tropické slunce, průzračný oceán, korálové útesy, potápění a šnorchlováni.

 

Moorea
Moorea  

 

Další lokality

Kromě ostrova Tahiti patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším ostrovům Bora Bora a Moorea. Známé jsou také Markézy, ovšem spíše v uměleckém světě, neboť zde našli inspiraci pro svou tvorbu velikáni, jakými byli malíř Paul Gauguin nebo zpěvák Jacques Brel a jiní.

 

Ostrovy Bora - Bora

Bora - Bora Bora - Bora
   
Bora - Bora Bora - Bora

Ostrov Bora - Bora byl za 2. světové války využíván jako spojenecká letecká a námořní základna.

 

Předpověď počasí na ostrově Tahiti

Webkamera: Faaa Beach Resort, Tahiti Camera

Mapa ostrovů

 

Nabídka ubytování v destinaci Papeete ve Francouzské Polynésii

booking.com

 

 
  Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

   
  Čtěte také:
 

Bora Bora – živý obraz ráje

 

Největší ostrov Francouzské Polynésie - Tahiti

   

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.