Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Co by vám v Drážďanech nemělo uniknout

Dráždany, en.wikipedia.orgStarobylé německé město na Labi je nejčastějším cílem turistů především díky věhlasné galerii Zwinger. Pokud ovšem do saských Drážďan zavítáte, byla by škoda omezit svou návštěvu pouze na tuto jedinou pozoruhodnost.

 

Drážďany se pyšní řadou historických pamětihodností, které byly citlivě restaurovány až do nedávné doby, neboť byly buď poškozeny, nebo úplně zničeny za II. Světové války. Na jejím konci se totiž Drážďany staly cílem náletů a bombardování letectvem spojeneckých armád, jejichž bomby zdevastovaly město téměř z 90%.

Dnešní podoba města již tuto katastrofu vůbec nepřipomíná, snad jen některými artefakty, které byly citlivě zachovány jako memento.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org , mapa města


Město, en.wikipedia.orgPanorama Starého města

 

Mapa památek

Plán – železniční doprava

 

Drážďany, en.wikipedia.orgBudova Musea dopravy

 

Drážďanská galerie

Zwinger, kterému se také přezdívá německý Louvre, patří mezi přední stánky umění na světě. Samotná budova galerie, která se nachází na Starém městě, je postavena v barokním slohu. Stejně jako mnohé další stavby byla i galerie velice silně poničena bombardováním a po válce prošla náročnou rekonstrukcí, díky které je dnes budova opět v původním lesku.

Galerie je součástí rozlehlého areálu a samotná obrazárna byla postavena v 19. st. v renesančním slohu. Středem celého areálu je Korunní brána a dále jej tvoří hudební pavilon a zvonkohra, která se skládá ze 40 zvonků z míšeňského porcelánu.

Kromě vystavených obrazů se můžete pokochat i procházkou po vyhlídkových terasách se čtyřmi tryskajícími kašnami.

 

Dráždany, en.wikipedia.orgZwinger - Korunní brána

 

Další zajímavosti

Saská metropole je díky blízkosti hranic s ČR oblíbeným cílem českých návštěvníků, kteří kromě historie a moderních staveb jezdí do Drážďan také za výhodnými nákupy. Ovšem nejpřitažlivější jsou vánoční trhy, které začínají o druhém adventu na zámeckém náměstí štolovým procesím končícím na náměstí Altmarkt.

 

Pražská ulice, en.wikipedia.orgPražská ulice

 

Co ještě by vám nemělo uniknout?

Rodiny s dětmi by měly navštívit drážďanskou zoologickou zahradu, která je netradičně v centru města. Do města se můžete dostat také na kole po nové cyklotrase Labe nebo výletní lodí z Děčína. Město je plné krásných památek, galerií a muzeí. Za prohlídku určitě stojí Japonský palác, Královská ulice a Augustův most, kterému byl vzorem pražský Karlův most.

 

ZOO, en.wikipedia.orgZOO - Drážďany

 

Mapa drážďanského ZOO

Nabídka hotelů, apartmánů v Drážďanech na booking.com.

 

 

Doprava do Drážďan

Letenky z vyhledávače letenek na lince Praha - Drážďany.

Do Drážďan z Prahy můžete vyrazit autobusem společnosti Student Agency za 550 Kč (jednosměrná jízdenka do centra města, nebo na letiště).

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Drážďany (DRS)
 

* Autor úvodní fotky - By Geo-Loge (created and edited by myself) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky ZOO - By Wakowlk (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Čtěte také:

Průvodce veřejnou dopravou v Drážďanech

Zámek Zwinger v Drážďanech

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.