Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

Festival v Trevíru připomene starý Řím

Ilustrační fotoTradiční festival Chléb a hry se letos koná v německém Trevíru v termínu 2.9. – 10.9. 2011. Svět starého Říma zaplaví celé město, k hlavním atrakcím patří představení v duchu gladiátorských zápasů v unikátním prostředí původního římského amfiteátru. Letos je na programu nová produkce s názvem“Herkules a královna Amazonek”.

Trevírský amfiteátr, vybudovaný okolo roku 100 n. l., je situován mimo centrum města. Jeho tříúrovňové hlediště mohlo pojmout až 20 000 diváků, kteří se zde až do 4. století pravidelně scházeli k oblíbené kratochvíli - sledování krvavých gladiátorských zápasů. Tato dávná tradice každoročně ožívá na konci léta, kdy město pořádá světově unikátní festival nazvaný ‚Chléb a hry‘. I v rámci letošního ročníku se návštěvníci mohou těšit na směs zábavy a atletiky. Představení v amfiteátru věrně kopírují někdejší utkání podle nejnovějších historických důkazů a kromě boje s rozličnými zbraněmi zahrnují také box a řecko-římský zápas. Letos diváci uvidí nové představení s názvem “Herkules a královna Amazonek”. V rámci doprovodného programu v různých částech města kromě Římanů potkáte i Kelty, Germány, bojechtivé legionáře, řemeslníky a hudebníky. V rámci nasávání atmosféry můžete zavítat také do některé z taveren a ochutnat římské jídlo a pití.

 

Trevír – římské památky a dobré víno

Milovníci starořímských památek si zde přijdou na své. Tomuto nejstaršímu městu Německa se přezdívalo „Roma sekunda“ neboli druhý Řím. Trevír se může chlubit mnoha římskými architektonickými skvosty, z nichž hned několik je chráněno UNESCO. Za všechny lze uvést monumentální Černou bránu, přepychové Císařské lázně nebo dosud funkční Římský most.

Érou starého Říma se nechali inspirovat i v jedné z nejvyhledávanějších restaurací města Zum Domstein (Hauptmarkt 5, www.domstein.de). Místní šéfkuchař připravuje římské speciality podle nejslavnějšího kuchaře a gurmána vlády císaře Tiberia, Marka Gavia Apicia. Můžete si pochutnat například na koktejlu připraveného z vína, medu a koření, klobáskách s piniovými oříšky a zelenými fazolkami, šunce s mandlemi, fíky a myrtou nebo na jehněčím na víně s bylinkami a datlemi, rybách i zvěřině. Cena menu začíná na 21 eurech.

 

Doporučujeme všem cestovatelům naší aplikaci Cestovatelský deník, kde si může každý cestovatel vést zdarma své cesty. Získá tak přehled o počtu nacestovaných nebo nalétaných kilometrů, či se o své cesty bude moci podělit s přáteli. Nedílnou součástí deníku je také možnost si ke své cestě nahrát fotografie.

 

Doprava do Trevíru

Nejbližším letištěm je Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Více informací na www.germanwings.com.

 

Ubytování v Kolínu nad Rýnem

 

Více informací o Trevíru najdete na http://www.trier-info.de.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.08.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.