Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

Rýn v plamenech - světelná show nejen nad Bonnem

Ilustrační fotoNejlepšími dny na výlet do Bonnu je počátek května, kdy se ve městě a v jeho širokém okolí koná ojedinělý festival ohňostrojů „Rýn v plamenech“. Bonnská část slavnosti připadá na první květnovou sobotu, letos tedy na 7. května. Celý festival pak trvá až do září a oslňuje magickými světly města jako je Bonn, Koblenec, Bingen, Oberwesel a další.

Ve zmíněnou květnovou sobotu se z Bonnu vydává po řece Rýn obří flotila více než padesáti velkých výletních lodí. Před desátou hodinou večer se po dvouhodinové plavbě u  městečka Linec  otáčí a začíná hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem proplouvá flotila lodí. Malé i větší lodi se účastní těchto nočních plaveb a jejich ozdobené paluby jsou ideálním místem k pozorování neobvyklé podívané.

Vše vrcholí v Bonnu před půlnocí, kde návštěvníkům bere dech hlavní ohňostroj trvající celou půlhodinu. Rýn je doslova v plamenech, a právě odtud pochází název popisované slavnosti, která se koná v několika etapách od května do září. Návštěvu slavností "Rýn v plamenech" lze dokonale kombinovat s poznáváním řady dalších míst podél této romantické řeky.

Festival Rýn v plamenech je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších turistických lákadel této oblasti. Až do září pak budou probíhat další etapy rýnských slavností, z nichž každá představuje jedinečnou příležitost užít si netradiční směsice pohádkové scenérie a hry ohňových světel.

 

 

Přehled všech částí festivalu:

Rýn v plamenech, Bingen/Rüdesheim2. června 2011

Na úseku Bingen a Trechtingshausen / Rüdesheim se festival koná letos již 33. rok. Tento úsek je vstupní bránou do “Horního údolí středního Rýna” , které je součástí památek UNESCO. Každoročně se zde koná sedm velkolepých ohňostrojů, které sledují diváci na 50-ti osvětlených lodích. 

Rýn v plamenechSpay/BraubachKoblenec - 13. srpna 2011

Letošním mottem festivalu je “Flower Power” (Síla květin), které odkazuje k další významné události sezóny v tomto nádherném historickém městě – národní květinové výstavě BUGA 2011. V Koblenci se ohňostrojový festival letos koná již 56-tým rokem. 

Rýn v plamenech, Oberwesel - 10. září 2011

Legendární skála Loreley je v průběhu festivalu rudě nasvícena a diváci ji mohou sledovat cestou z 50-ti slavnostně osvětlených lodí plujících tmou z města St. Goar do Oberweselu, kde na ně čeká velkolepá světelná show doprovázená hudbou.

Rýn v plamenech, St. Goar - 17. září 2011

Již více jak 60 let obdivují diváci gigantický festival ohňostrojů ze 65-ti lodí. Všechny lodě se shromáždí uprostřed Rýna v St. Goar, show pak začíná jak na levém, tak na pravém břehu současně a vyvrcholí velkolepým ohňostrojem přímo ze středu Rýna.

Tipy:

Levné ubytování v Kolínu nad Rýnem

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.03.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!