Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

Rýn v plamenech - světelná show nejen nad Bonnem

Ilustrační fotoNejlepšími dny na výlet do Bonnu je počátek května, kdy se ve městě a v jeho širokém okolí koná ojedinělý festival ohňostrojů „Rýn v plamenech“. Bonnská část slavnosti připadá na první květnovou sobotu, letos tedy na 7. května. Celý festival pak trvá až do září a oslňuje magickými světly města jako je Bonn, Koblenec, Bingen, Oberwesel a další.

Ve zmíněnou květnovou sobotu se z Bonnu vydává po řece Rýn obří flotila více než padesáti velkých výletních lodí. Před desátou hodinou večer se po dvouhodinové plavbě u  městečka Linec  otáčí a začíná hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem proplouvá flotila lodí. Malé i větší lodi se účastní těchto nočních plaveb a jejich ozdobené paluby jsou ideálním místem k pozorování neobvyklé podívané.

Vše vrcholí v Bonnu před půlnocí, kde návštěvníkům bere dech hlavní ohňostroj trvající celou půlhodinu. Rýn je doslova v plamenech, a právě odtud pochází název popisované slavnosti, která se koná v několika etapách od května do září. Návštěvu slavností "Rýn v plamenech" lze dokonale kombinovat s poznáváním řady dalších míst podél této romantické řeky.

Festival Rýn v plamenech je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších turistických lákadel této oblasti. Až do září pak budou probíhat další etapy rýnských slavností, z nichž každá představuje jedinečnou příležitost užít si netradiční směsice pohádkové scenérie a hry ohňových světel.

 

 

Přehled všech částí festivalu:

Rýn v plamenech, Bingen/Rüdesheim2. června 2011

Na úseku Bingen a Trechtingshausen / Rüdesheim se festival koná letos již 33. rok. Tento úsek je vstupní bránou do “Horního údolí středního Rýna” , které je součástí památek UNESCO. Každoročně se zde koná sedm velkolepých ohňostrojů, které sledují diváci na 50-ti osvětlených lodích. 

Rýn v plamenechSpay/BraubachKoblenec - 13. srpna 2011

Letošním mottem festivalu je “Flower Power” (Síla květin), které odkazuje k další významné události sezóny v tomto nádherném historickém městě – národní květinové výstavě BUGA 2011. V Koblenci se ohňostrojový festival letos koná již 56-tým rokem. 

Rýn v plamenech, Oberwesel - 10. září 2011

Legendární skála Loreley je v průběhu festivalu rudě nasvícena a diváci ji mohou sledovat cestou z 50-ti slavnostně osvětlených lodí plujících tmou z města St. Goar do Oberweselu, kde na ně čeká velkolepá světelná show doprovázená hudbou.

Rýn v plamenech, St. Goar - 17. září 2011

Již více jak 60 let obdivují diváci gigantický festival ohňostrojů ze 65-ti lodí. Všechny lodě se shromáždí uprostřed Rýna v St. Goar, show pak začíná jak na levém, tak na pravém břehu současně a vyvrcholí velkolepým ohňostrojem přímo ze středu Rýna.

Tipy:

Levné ubytování v Kolínu nad Rýnem

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.03.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.