Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Normandie – kraj drsných Vikingů

Severozápad  Francie je pojmenovaný podle Normanů – Vikingů, kteří si v 9. století podmanili povodí Seiny, Loiry a Rýna. I dnes, po mnoha staletích, na vás při návštěvě Normandie dýchne atmosféra drsných časů a temné historie. Báji a mýty opředený kraj se pyšní spoustou hradů, zámků a městeček s dochovanou dobovou architekturou.

 

 

Přítomnost moře umožňuje existenci několika přístavních měst. K těm nejvýznamnějším patří Rouen, město, ve kterém byla v roce 1431 upálena francouzská hrdinka Stoleté války Johanka z Arku, Dieppe, Le Havre či Cherbourg. V okolí měst Trouville a Deauville se můžete projít po tzv. Normandské riviéře.

 

 

 

 

 

Za památkami do Normandie

Normandie je typická rozsáhlými románskými a gotickými stavbami. Nejcennější z nich je beze sporu Merveille na ostrově Mont Saint Michel. Ostrov samotný je druhým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v celé Francii. Pozor byste si měli dát na rychlý příliv, který v této oblasti může dosahovat až 15 metrů. Úctyhodné a rekordní číslo v rámci celé Evropy.

Vaší pozornosti by neměly uniknout kláštery v Jumiéges a Caen. Pokud patříte mezi obdivovatele gotických katedrál, nevynechejte návštěvu katedrály v Bayeux a Coutances.

K Normandii neodmyslitelně patří Richard Lví Srdce. Jeho hrad můžete navštívit v Les Andelys. Milovníky fauny a flory potěší návštěva Monetovy zahrady v Giverny.  

 

Normandie v moderních dějinách

Ve 20. století se Normandie stala dějištěm několika významných událostí. K těm nejzásadnějším patří vylodění spojeneckých vojsk a následná Bitva o Normandii. 6. června 1944 právě tady započalo finální odpočítávání druhé světové války.

 

 

Normandie je kraj plný drsné přírody, chladného větru a velkých mořských vln. Přítomnost velkého množství starobylých staveb, zachovalé původní architektury v přilehlých městečkách i výborná místní kuchyně (např. výtečný sýr Camembert pochází právě z této oblasti) zaručují nezapomenutelný cestovatelský zážitek pro malé i velké cestovatele.

Autor: Hanka B.

 

 Přehled hotelů v této oblasti

 


Mohlo by vás zajímat:

Le Havre – betonové město v Normandii

Dovolená u moře na francouzských plážích

*Přehled last minute zájezdů do Normandie

Města v Normandii

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.