Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Francie     

Dovolená u moře na francouzských plážích

Ilustrační fotoFrancie má neuvěřitelně dlouhé pobřeží – celkem 3 430 km. Čekají vás krásné bílé pláže, nádherné přírodní scenérie. Můžete si vybrat ostré pobřeží Normandie, anebo krásně pláže na Azurovém pobřeží.

 

 

Francouzská riviéra

St. Trapéz, Nice či Cannes – co název to pojem, zvláště pro filmové nadšence. Azurové pobřeží, jak bývá ještě označována Francouzská riviéra, nenabízí jen kulturní zážitky, ale také nádherné pláže. Na Francouzské riviéře najdete jak písečné pláže, tak skalní útesy s oblázkovými plážemi. Francouzská riviéra je určitě skvělým místem pro strávení příjemné dovolené. Je však nutné počítat, že Azurové pobřeží nepatří k těm nejlevnějším.


Ilustrační foto - Nice
Nice


Jak se tam dopravit?

Mezi nejlevnější způsoby patří jízda vlastním vozem (dle vaší spotřeby), anebo let letadlem. Do francouzského městečka Nice pravidelně létá nízkonákladová aerolinka Air Berlin a to třeba z Vídně. Ceny za zpáteční letenky se pohybují okolo 2 500 korun.

Dodatek: náš čtenář Ondřej nás upozornil na další skvělou nabídku letenek - od společnosti EasyJet. Zpáteční letenka z Berlína se pohybuje i pod 1 500 Kč. Děkujeme.

Letenky mohou vypadat takto:

z Vídeň Schwechat do Nice - Cote d'Azur - odlet 5.10./přílet 12.10.
ebookers (objednat)
2725 Kč (pro 1 osobu)
Akční letenka

 

z Vídeň Schwechat do Nice - Cote d'Azur - odlet 5.10./přílet 12.10.
Austrian Airlines (objednat)
2162 Kč (pro 1 osobu)
Akční letenka

 

z Berlin Schonefeld do Nice - Cote d'Azur - odlet 30.10./přílet 5.11.
easyJet (objednat)
1448 Kč (pro 1 osobu)
Akční letenka

 

 

V těchto dnech rakouská Austrian Airlines prodává na této trase letenky za zvýhodněnou cenu.

Vzdálenost Nice od Prahy po silnici je okolo 1 200 km - téměř 12 hodin jízdy.

A co ubytování?

Vybíráme nabídky z  našeho vyhledávače levných hotelů.

 

 

Normandské pobřeží

Zatímco Francouzská riviéra má také označení Azurové pobřeží, to Normandské je známo jako Alabastrové pobřeží.  Alabastrové pobřeží je hodně skalnaté a dlouhé aspoň 100 km. Nejhezčí útesy najdete nedaleko městečka  Étretat. Vytváří skalní formace, které se nazývají "Falaise d´Amont" a "Falaise d´Aval". Pokud jste milovníci pěší turistiky, využijte značené stezky GR 21.

Jak se tam dostat?

Normandie, není tak dobře a levně dostupná jako Azurové pobřeží. Jednou z možností, jak se do Normandie dostat, je zakoupit si zájezd - například zde. Aktuálně nabízí Invia zájezdy do této oblasti za přibližně 3 200 korun. V ceně je pouze ubytování. Zájezd, nebo spíše pobyt - přeci jen zájezd bez dopravy, není zájezd, je na 8 dnů. Podzimní měsíce stojí pod 2 000 korun. Zájezd včetně dopravy stojí okolo 9 000 korun.

Pokud vás zajímá pouze ubytování, můžete zkusit hledat na partnerském webu booking.com.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doba letu do Francie

 

Seznam letišť ve Francii

 

Francouzská riviéra, jak ji neznáte

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.06.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.