Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Panama – stavba století a karibský ráj

PanamaHledáte-li zemi, která je tvořena zajímavými kontrasty, navštivte Panamu. Na jedné straně můžete obdivovat obrovské rušné velkoměsto s mrakodrapy sahajícími až do nebe, které leží jen pár kilometrů od stavby století.

Na straně druhé můžete strávit své dny na maličkých ostrovech obydlených prostými a chudými indiány etnika Kuna, nebo putovat drsnou a hustou džunglí v provincii Darién. 

 

Tahle destinace svým cestovatelům nabídne všechno od malebných hor plných vodopádů, přes ostrovy s neuvěřitelným přírodním bohatstvím, až po nekonečně dlouhé vylidněné pláže.

 

 

Panama City je srdcem Panamy. Sem vedou všechny tepny a odtud Panama čerpá energii pro zbytek své země. Je to chaotické, rušné město plné aut, autobusů a lidí, ostatně jako všechna světová metropole. Přesto si zde cestovatelé i místní mohou najít své klidné místo, odkud se dá v klidu toto urbanistické doupě pozorovat, a odkud působí klidně a vyrovnaně. Takový pohled získáte ze starobylé a opravené čtvrti Casco Viejo, která zasahuje do moře, z vyhlídky národního parku Parque Natural Metropolitano nebo z Causeway, 2 kilometry dlouhé silnice na hrázi.

 

Panama city

   Panama city

 

Nedaleko od City můžete obdivovat jeden z klenotů světové techniky. Panamský průplav spojuje v délce přes 80 km Tichý a Atlantický oceán a jsou na něm umístěna nyní už 4 zdymadla. To poslední bylo otevřeno po 9 letech práce v červnu roku 2016 u Gatúnských zdymadel na straně Atlantického oceánu. Na jeho slavnostní otevření přijela desítka význačných osobností včetně amerického a čínského presidenta.

 

Panamský průplav

   Panamský průplav


Panama však není jenom velkoměsto a průplav. Svůj čas můžete trávit na ostrovech jak Karibského moře na severu, tak Tichého oceánu omývající jižní břehy. Isla de Coiba v Tichém oceánu se považuje za druhé Galapágy. Je součástí národního mořského parku s nedotčeným ekosystémem a ojedinělou faunou.

 

Karibské souostroví Bocas del Toro je zase rájem pro surfaře, potapěče, šnorchlisty a pro ty, kteří si chtějí užít pravou pohodovou karibskou atmosféru. Souostroví je tvořeno šesti hlavními ostrovy a spoustou neobydlených ostrůvků. Najdete zde bílé pláže, z nichž nejoblíbenější je Playa Estrella plná mořských hvězdic.

 

Panama

   Bocas del Toro


Pokud však máte jasnou představu o ráji, nejdete ho mezi maličkými karibskými ostrůvky v oblasti Kuna Yala. Tyrkysová voda, bílý písek, palmy, ubytování v chýších na pláži z palmového dřeva a listí bez elektřiny a domorodé obyvatelstvo.

Lidé z etnika Kuna nosí tradiční oděv a živí se, kromě turismem, výrobou šperků, šatů a dekorativních předmětů typických právě jen pro ně. Pobyt na ostrovech si musíte předem domluvit v kanceláři nebo v hostelu v Panama City, odkud vás k pobřeží doveze čtyřkolka.

Následuje už jen romantická cesta lodí po krásných karibských vodách vstříc životu poustevníka.

 

Panama

   Žena etnika Kuna


Nenechte se dlouho přemlouvat a prozkoumejte na vlastní kůži ztracené ráje této země. Ztracené nebudou navždy a potom už nebudete mít možnost zažít Panamu v takové podobě, jakou má dnes.

 

Panama

  Trasa letu z Prahy do Panama City s přestupem v Londýně, přehled tarifů na Kiwi.com

Panama § letenky

 

 

    Hotely přes portál booking.com

Panama

Panama

 

Autor článku a fotek: Eva Bicanová

 


Čtěte také:

Panama, Havana aj. z Amsterdamu od 4 374 Kč

Po Vánocích do Melbourne nebo do Panama City

Panamský průplav

Letiště Panama (PTY)

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!