Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Panama – stavba století a karibský ráj

PanamaHledáte-li zemi, která je tvořena zajímavými kontrasty, navštivte Panamu. Na jedné straně můžete obdivovat obrovské rušné velkoměsto s mrakodrapy sahajícími až do nebe, které leží jen pár kilometrů od stavby století.

Na straně druhé můžete strávit své dny na maličkých ostrovech obydlených prostými a chudými indiány etnika Kuna, nebo putovat drsnou a hustou džunglí v provincii Darién. 

 

Tahle destinace svým cestovatelům nabídne všechno od malebných hor plných vodopádů, přes ostrovy s neuvěřitelným přírodním bohatstvím, až po nekonečně dlouhé vylidněné pláže.

 

 

Panama City je srdcem Panamy. Sem vedou všechny tepny a odtud Panama čerpá energii pro zbytek své země. Je to chaotické, rušné město plné aut, autobusů a lidí, ostatně jako všechna světová metropole. Přesto si zde cestovatelé i místní mohou najít své klidné místo, odkud se dá v klidu toto urbanistické doupě pozorovat, a odkud působí klidně a vyrovnaně. Takový pohled získáte ze starobylé a opravené čtvrti Casco Viejo, která zasahuje do moře, z vyhlídky národního parku Parque Natural Metropolitano nebo z Causeway, 2 kilometry dlouhé silnice na hrázi.

 

Panama city

   Panama city

 

Nedaleko od City můžete obdivovat jeden z klenotů světové techniky. Panamský průplav spojuje v délce přes 80 km Tichý a Atlantický oceán a jsou na něm umístěna nyní už 4 zdymadla. To poslední bylo otevřeno po 9 letech práce v červnu roku 2016 u Gatúnských zdymadel na straně Atlantického oceánu. Na jeho slavnostní otevření přijela desítka význačných osobností včetně amerického a čínského presidenta.

 

Panamský průplav

   Panamský průplav


Panama však není jenom velkoměsto a průplav. Svůj čas můžete trávit na ostrovech jak Karibského moře na severu, tak Tichého oceánu omývající jižní břehy. Isla de Coiba v Tichém oceánu se považuje za druhé Galapágy. Je součástí národního mořského parku s nedotčeným ekosystémem a ojedinělou faunou.

 

Karibské souostroví Bocas del Toro je zase rájem pro surfaře, potapěče, šnorchlisty a pro ty, kteří si chtějí užít pravou pohodovou karibskou atmosféru. Souostroví je tvořeno šesti hlavními ostrovy a spoustou neobydlených ostrůvků. Najdete zde bílé pláže, z nichž nejoblíbenější je Playa Estrella plná mořských hvězdic.

 

Panama

   Bocas del Toro


Pokud však máte jasnou představu o ráji, nejdete ho mezi maličkými karibskými ostrůvky v oblasti Kuna Yala. Tyrkysová voda, bílý písek, palmy, ubytování v chýších na pláži z palmového dřeva a listí bez elektřiny a domorodé obyvatelstvo.

Lidé z etnika Kuna nosí tradiční oděv a živí se, kromě turismem, výrobou šperků, šatů a dekorativních předmětů typických právě jen pro ně. Pobyt na ostrovech si musíte předem domluvit v kanceláři nebo v hostelu v Panama City, odkud vás k pobřeží doveze čtyřkolka.

Následuje už jen romantická cesta lodí po krásných karibských vodách vstříc životu poustevníka.

 

Panama

   Žena etnika Kuna


Nenechte se dlouho přemlouvat a prozkoumejte na vlastní kůži ztracené ráje této země. Ztracené nebudou navždy a potom už nebudete mít možnost zažít Panamu v takové podobě, jakou má dnes.

 

Panama

  Trasa letu z Prahy do Panama City s přestupem v Londýně, přehled tarifů na Kiwi.com

Panama § letenky

 

 

    Hotely přes portál booking.com

Panama

Panama

 

Autor článku a fotek: Eva Bicanová

 


Čtěte také:

Panama, Havana aj. z Amsterdamu od 4 374 Kč

Po Vánocích do Melbourne nebo do Panama City

Panamský průplav

Letiště Panama (PTY)

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.