Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Pattaya – thajská metropole zábavy pro dospělé

cs.wikipedia.orgPattaya je jedním z nejnavštěvovanějších thajských letovisek jihovýchodně od Bangkoku. Návštěvníky láká jednak svojí snadnou dostupností, jednak zábavou, prosluněnými plážemi a v neposlední řadě i kulturním vyžitím. Každý si zde zkrátka přijde na své.

Ještě před padesáti lety byla Pattaya jen malou rybářskou vesnicí. Vše se změnilo s příjezdem party amerických vojáků, kteří zde v létě roku 1959 několik dní pobyli.

Zdejší krajina spolu s průzračným mořem jim učarovaly natolik, že o nich vyprávěli všem na potkání. Příliv dalších vojáků tak na sebe nenechal dlouho čekat. Rozhodujícím momentem však byla stavba nedalekého letiště U Tapao, které původně sloužilo jako výchozí bod k bombardování Vietnamu. Dnes zde přistávají letadla s turisty.

 

en.wikipedia.org

 

Od té doby se Pattaya velmi rychle rozrostla a v současnosti již nabízí prvotřídní turistické resorty, které jsou stále plné. Turisty sem totiž láká nejen moře, ale i celoročně krásné počasí a jedinečná atmosféra thajské metropole.

 

cs.wikipedia.org

 

Zdejší pláže sice nepatří mezi ty nejčistší na světě, s přihlédnutím k množství turistů jsou však ucházející. Nejdostupnější je pláž Pattaya, která se nachází v centrálním zálivu nejblíže turistickým resortům.

Kvalita zdejší vody však bývá často na pováženou, proto se vyplatí navštívit některé z pláží dvou dalších zálivů, jež jsou od sebe oddělené skalními mysy. Voda tam totiž bývá výrazně příjemnější. Mezi ty nejoblíbenější patří šesti kilometrová Jomtien beach, která nabízí výborné podmínky k surfování.

Pattaya je však vyhlášená docela jiným druhem turistiky. Tisíce mužů z celého světa sem jezdí získávat sexuální zkušenosti. Najdete tak zde vyhlášené noční kluby, ale i atrakce plné podivností, jako je muzeum sušených hlav či tygří zoo. Toto město žije v noci, na své si zde ale přijdou i milovníci klasičtějších druhů zábavy. V okolí města je totiž na dvacet golfových hřišť mezinárodní úrovně!

Autor: Petra Stenzelová

 

    Přehled ubytování v této oblasti

Pattaya

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Travel paradise, Thajsko

Koh Larn Beach, Pattaya 2016

 

 

     
  Dovolená v oblasti Pattaya přes web Invia  
     

 

Mohlo by vás zajímat:

„Ruské město“ v Thajsku

Cestovní deníček – Thajsko

Jak dlouho trvá let do města Pattaya

Placení v Thajsku

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 26.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.