Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Poloostrov Gargano - ubytování

Poloostrov Gargano je výběžek  italské boty a leží přibližně uprostřed východního pobřeží. Pyšnit se může s téměř 60 km délkou a 40 km šířkou. Dovolená v Gargane - to je příroda s bujnou vegetací a působivými přírodními scenériemi.

 

 

Pláže jsou převážně písečné a jsou ukončeny skalnatými výběžky a mořskými jeskyněmi. Borovicové háje sahají až k azurovému moři, voda je průzračná a přímo vybízí k potápění.

Zdejší starobylé městečka jsou vystaveny na skalnatých útesech a při procházkách úzkými uličkami s typickými kamennými domy na vás dýchá atmosféra starých časů.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Tato lokalita je doslova rájem pro milovníky  slunce a moře, windsurfingu a přírody. Je to kouzelné místo bílých útesů, širokých pláží, zlatého písku a úžasných mořských jeskyní, území, které se noří do historie a folklóru v náboženských tradicích rybářství a zemědělských komunit kombinovaných s upřímnou srdečností a pohostinností domácího obyvatelstva.

Přírodní oázou Gargana jsou nádherné tisícileté lesy. Nejznámějším je Národní park Foresta Umbra. Pohoří zde dosahují od 800 do 1000 metrů.

K nejoblíbenějším letoviskům poloostrova patří San Menaio, Rodi, Peschici a Vieste. K ubytování zde naleznete hotely, apartmány s vlastní kuchyňkou, kempy či ubytování v soukromí, kde nechybí gril na terase. Podél pobřeží jezdí vláček, což dotváří romantickou atmosféru. Pizzerie či bary přímo na pláži jsou samozřejmostí.

 

Přehled ubytování na poloostrově

Park Hotel Villa Maria (San Menaino)

Cena na noc pro tři - 3 890 Kč

Albergo Villa Vittoria (Rodi)

Cena na noc pro dva - 3 050 Kč

Residence Ducale (Rodi)

Cena na noc pro tři 3 120 Kč

Alloggi Adele (Peschici)

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč

Bianchito Sea (Peschici)

Cena na noc pro dva - 2 010 Kč

Albergo San Giorgio (Vieste)

Cena na noc pro dva - 2 210 Kč

Residence Il Falco (Vieste)

Cena na noc pro čtyři - 2 820 Kč

 

Velkým lákadlem pro turisty je okružní plavba lodí kolem ostrovů s ideálními podmínkami na potápění v průzračné vodě. Dobrodružství můžete zažít i během výletu podél pobřeží s výhledem na mořské jeskyně s možností koupání a potápění.

Vyhledávaným místem odpočinku pro rekreantů je největší listnatý prales - Forestaumbra s unikátními druhy zvířat a rostlin. Další možností je návštěva poutního města San Giovanni Rotondo, které se stalo známé a velmi populární díky řeholnímu knězi Otci Piovi.

Pokud se rozhodnete navštívit Gargano, tak určitě ochutnejte speciality z této oblasti, a to nejen místní pizzu či mořské potvůrky, ale hlavně citronový likér Limoncello, sýr Scamorza a těstoviny Orecchiette. Pro všechny labužníky je poloostrov Gargano jako stvořený!

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Oblasti Itálie

 

Seznam letišť v Itálii

 

Pět největších jezer v Itálii

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.