Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Campomarino Lido

Campomarino Lido je malé letovisko na pobřeží jižního Jadranu. Kvůli pozvolnému vstupu do moře je vhodné pro rodiny s dětmi a pro turisty, kteří zde chtějí strávit klidnou a ničím nerušenou dovolenou.

 

 

Poloha

Campomarino Lido je přímořské městečko nacházející se v  Itálii, leží na pobřeží Jadranského moře. Někdy je označováno jako perla Molise, což je malý region, v němž se toto město nachází. Kraj Molise své návštěvníky rozhodně nezklame, je to pěkný kraj s čistým vzduchem, zelenými kopci i zasněženými horami. Právě jeho různorodost je to, co turisty přitahuje. Na své si zde přijdou jak milovníci hor, tak obdivovatelé moře.

Městečko je situováno jen 5 km od Termoli, které je turisticky oblíbeným místem (zejména pro Italy, zahraničními turisty je toto místo ještě nepolíbeno) s krásným historickým centrem, v němž můžete obdivovat například hrad z 13. století nebo katedrálu San Basso. Campomarino Lido je jednou z částí města, tou novější. Starší část se jmenuje pouze Campomarino a je vzdálena 2 km od pobřeží.

 

    Mapa - openstreetmap.org  

 

Tipy na výlety

Největším lákadlem je přístav Termoli, o kterém je zmínka výše. Z tohoto přístavu vyplouvají lodě na ostrovy Tremity. Ostrovy se mohou pyšnit půvabnými plážemi, azurovým mořem a mořskými jeskyněmi. Na ostrovech žije asi kolem 350 lidí, počty se v letních měsících zvyšují.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je historické město Vasto. Jeho pláže pravidelně získávají tzv. Modrou vlajku. Ve městě určitě navštivte hrad Castello Caldoresco, který vznikl na přelomu 14. a 15. století, další významnou stavbou je Palazzo d'Avalos. Kromě toho se ve městě nachází poměrně dost kostelů a katedrál, které taktéž stojí za zmínku. V letních měsících se ve Vastu navíc konají nejrůznější slavnosti a festivaly, jichž se rovněž můžete účastnit.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Residence Nettuno

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

Aloha Park Hotel

Cena na noc pro dva - 1 680 Kč
 

Casetta Don Carlino

Cena na noc pro dva - 1 700 Kč


Campomarino Lido

Campomarino Lido je lázeňským letoviskem, v němž se nachází vše, co budete na své dovolené potřebovat. V letovisku najdete bary, restaurace, pizzerie, kavárny, diskotéky – taktéž můžete počítat s plnou občanskou vybaveností. Mimo sezónu se spolehněte, že ve městě bude klid. Proto je Campomarino Lido vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro turisty, kteří si na své dovolené chtějí hlavně odpočinout.

 

Autor: Nikol Drozdová

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.