Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Termoli

Termoli je italské město, které se nachází v oblasti Molise. Ta je druhou nejmenší oblastí nacházející se v jižní  Itálii. Leží na pobřeží Jaderského moře. Město je rozlohou poměrně malé (55 km²) a leží severovýchodně od provinčního města Campobasso a jihovýchodně od Pescary.

Termoli je kulturním centrem oblasti a orientováno je výrazně na městský cestovní ruch.

 

 

Pokud budete do Termoli cestovat, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu historického centra města se svevijským  hradem, který se nachází přímo u brány hradeb města či baziliku sv. Petra, která obsahuje ostatky svatého Timoteje a svatého Bassa. Hrad nechal vystavět roku 1247 Fridrich II. Nenajdete na něm žádná zdobení, architektonický vzhled hradu je velmi jednoduchý.

Dalším podstatným symbolem města je románská katedrála svatého Bassa. Ve starobylé části města je možnost prohlédnout si několik dalších kostelů, takže pokud nebudete chtít čas trávit na pláži, určitě se můžete vydat právě tímto směrem.

 

 

V srpnu v Termoli vypuká obrovská oslava Incendio del Castello, neboli Zapálení hradu. Místní se oblečou do dobových kostýmů a rozdělení do dvou skupin přehrávají napadení hradu Turky. Jedna polovina hrad dobývá, ta druhá jej brání. Vše pak vyvrcholí obrovským ohňostrojem.

Termoli je přístavní město, v přístavu kotví zámořské lodě, různé  plachetnice a velké rybářské lodě. Můžete se podívat na různé  rybářské nástroje, které byly po staletí využívány právě pro rybolov v okolí pobřeží Jaderského moře.

Budeteli v Termoli na konci měsíce srpna, určitě si nenechte ujít místní rybí festival, kde budete mimo jiné moci ochutnat všelijaké čerstvé úlovky.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Památky a historické centrum města je jeden z důvodů, proč je město turisty tak hojně vyhledáváno, druhým důvodem jsou pláže na pobřeží Jaderského moře. Počet turistů se každoročně zvyšuje a Termoli se stává jedním z nejoblíbenějších letovisek Jadranu.

Pobřeží táhnoucí se od severu k jihu je velmi populární. Přes 10 km dlouhý a 50 m široký pobřežní pás se vyznačuje nádherným výhledem na staré město a máte možnost využít některé z mnoha druhů ubytování v hotelech i soukromí místních obyvatel.

 

Ubytování vtéto lokalitě

 

B&B Colle Sul Mare 

Cena na noc pro dva - 1 043 Kč
 

b&b Da Morena

Cena na noc pro dva - 1 172 Kč
 

B&B Le Acacie

Cena na noc pro dva - 1 275 Kč

 

Celá Itálie je známá svou výbornou kuchyní, pokud jste tedy vyznavači dobrého jídla a kvalitního vína, v Termoli se vám bude velmi líbit. Město má velmi dlouhou tradici gastronomie, a i ta je spojena s námořnictvím. Vyhlášené jsou lokální produkty z moře, panenský olivový olej i vína.

 

 

Přístav je také výchozím bodem pro návštěvu nedalekých Tremitských ostrovů. Skupina šesti ostrůvku v Jaderském moři leží asi 20 km severně od poloostrova Gargano. Hlavním z ostrovů je San Nicola, který je díky své kráse považován za historické muzeum pod širým nebem. Největší atrakcí místních ostrůvků jsou jeskyně zabíhající do moře. Většinu z nich ale můžete spatřit jen z loďky.

Termoli je místem, které od dovolené očekává většina z nás… místem odpočinku, relaxace, poznání historie, dobré kuchyně,  slunce a moře.

 

Autor: Iva Grácová

 

 

 

 

Čtěte také:  Seznam letišť v Itálii   Teplota moře  Italské regiony

 

 

 

                                                   Další italská města
  Florencie Benátky Salento Miláno Neapol  
  Řím Rimini Portoferraio Ancona Salerno  
  Alghero Cagliari Trapani Caorle Siena  
  Lucca Aquileia Amalfi Bolzano Pisa  

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.