Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Paralimni

Jako oblíbenou turistickou destinaci můžeme označit jistě ostrov Kypr. Jeho západní pobřeží ukrývá mnoho úžasných měst. Zcela určitě neuděláte krok vedle, pokud vaše cesta bude směřovat do letoviska Paralimni.

 

 

   Toto město bude vhodnou destinací pro opalování na pláži, odpočinek a zároveň pro koupání v čistém, azurovém moři. Pokud vaše představa o ideálním létě nespočívá v lenošení, můžete svůj čas trávit různými vodními sporty. Od šnorchlování po windsurfing.

Ikdyž je Paralimni velmi klidné letovisko, lze si zde půjčit automobil a zajet na některou z odlehlých, útulných pláží, kterých je zde dostatek.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

    Krásu Paralimni rozhodně neskrývá. Místní obyvatelé o své malebné domky pečují s láskou a zdobí je květinami. Z města přímo sálá kouzlo řecké kultury.

Místní jsou proslulí svou jižanskou pohostinností. Historie  zde zanechala své stopy v podobě kostelů či amfiteátru. Bohatou historii můžete obdivovat v místním muzeu. Pokud byste chtěli pár chvil věnovat přírodním krásám, lze je obdivovat v nedalekém národním parku.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Siamese Vills

Cena na noc pro pět -  3 020 Kč
 

Polyxenia Isaak Annex Sea V

Cena na noc pro dva - 1 100 Kč

 

    Pokud dovolenou budete trávit s dětmi, budou nadšeni návštěvou nedalekého zábavního parku nebo mořského akvária. Máte - li doma malého všeználka, jistě se nebude nudit ani při prohlídce archeologických nalezišť.

I v případě, že vaší rodinnou vášní je  cyklistika, golf či turistika, bude pro vás Paralimni vhodné místo na letní pobyt. Zkrátka, co se zábavy týče, můžeme letovisko považovat za místo vyžití pro dospělé i děti.

 

 

 

 

   Protože toto město obývá něco málo přes 11 tisíc obyvatel, je logické, že letištěm město nedisponuje. Dopravit se tam lze  autobusem z Larnaka aiport (LCA), které je vzdáleno 45 kilometrů. Cesta ovšem není velmi náročná a určitě stojí i za krátkou návštěvu Paralimni.

    Paralimni - město kultury, památek, ale i pláží a zábavy. I přestože městu nechybí noční život v klubech, barech a hospůdkách, může se stát oblíbeným místem pro vaší klidnou dovolenou.

Autor: Lucie Lou

 

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Kypr - jih proti severu

 
   

Přehled měst na Kypru

 
   

Seznam letišť na Kypru

 
    Doba letu na Kypr  
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.