Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Sidari

Sidari je nevelkou obcí nacházející se v západní části severního pobřeží  řeckého ostrova Korfu. Žije v ní jen asi 400 obyvatel a původně se jednalo o rybářskou vesnici. Přesto je ovšem v současné době naprosto nejvýznamnějším turistickým letoviskem v celém ostrově, v němž panuje poměrně čilý ruch.

 

 

 

Přírodní zákoutí Sidari s příchutí magie

Sidari si na rozdíl od zbytku ostrova, který je obrostlý bujnou vegetací, zachovává poněkud střídmější a divočejší ráz. Jednou z nejdůležitějších přírodních pozoruhodností okolí Sidari je rozhodně Canal d’Amour neboli kanál lásky. To jsou dvě zátoky obklopující pískovcový poloostrov. Podobných útvarů se na tomto území nachází celá řada. Zejména ty při pobřeží během tisíciletí opracovala mořská voda, což jim dnes dodává na zajímavosti.

K samotnému Canal d’Amour se váže legenda, podle níž byl ostatně pojmenován. Tato pověst praví, že pokud pod kanálem proplave zamilovaná dvojice, upevní tak svůj vztah a zůstane spolu navěky. Osamělé dívky by jím s myšlenkou na svého vyvoleného měly proplavat během časného rána, čímž prý zaručeně získají srdce onoho muže. Ovšem pozor, pro tuto romantickou myšlenku nejsou příliš nadšeny zdejší úřady, oficiálně je zde totiž plavání zakázáno.

 

                 
             

Dopravní spojení -  letiště Korfu (CFU)

 
                 

 

 

Jak se v letovisku bavit až do rána

Písečné pláže se v této lokalitě vyznačují pozvolným vstupem do moře a jsou tak vhodné i pro malé děti. Patří ostatně k nejproslulejším na ostrově. Mimo koupání nabízí Sidari řadu dalších vodních aktivit jako potápění, vodní lyžování nebo možnost si pronajmout čluny.

 

 

Se setměním můžete svoje kroky namířit do některého z četných nočních podniků. Bary, taverny a restaurace nabízejí mnoho zábavy až do ranních hodin. Poměrně značnou popularitu si tu získaly také sportbary, kde se můžete dívat na ty nejvýznamnější sportovní události.

A zejména během hlavní letní sezóny tady často uslyšíte i produkci místních umělců. Moderní nově vybudované letovisko navíc nabízí veškeré potřebné zázemí v podobě obchodů a mnoha dalších možností.

 

Autor: Holanová D.

 

 

 Hotely v této lokalitě

 

 

 

      Mohlo by vás zajímat:  Seznam letišť v Řecku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.