Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Seznámení s Korfu - diamant Středomoří

corfuKorfu je ostrov nekonečných přírodních krás, ostrov písně a hudby, nevyčerpatelné inspirace, kombinace kosmopolitní a tradiční. Je nejznámějším z ostrovů Jónského moře a jedním z nejkrásnějších nejen v Řecku, ale ve Středozemním moři vůbec.

Na Korfu je možné nalézt řadu měst, městeček a malých vesniček, jejichž vznik umožnila především velmi výhodná strategická poloha ostrova, která v jeho bohaté historii sehrála velmi významnou roli.


Místní pláže:

leonidasPobřeží Korfu zaujímá délku více než 200 km a zdejší pláže patří k nejkrásnějším v celém Středozemí. Co se týče druhu povrchu, vybere si skutečně každý. Někde leží čistý písek, jinde pak najdete menší či hrubší oblázky. Většina pláží je dobře dostupná, zejména na západě však lemují pobřeží strmé skály a pláž je občas přístupná jen z lodí.

Známé letoviska na Korfu: Agios Stefanos, Sidari, Acharavi, Agios Georgios, Arrilas, Barbati, Dassia, Kalami, Kassiopi, Saint Spiridon, Moraitika, Messonghi, Glyfada, Kavos, Lefkimi, Benitses, Ipsos, Roda…

Korfu je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s dětmi. Podívejte se na akční nabídku dovolené „děti zdarma“! (akce už bohužel není platná)

 

Flóra – fauna:

Zdejší vegetace  je opravdu bohatá, díky čemuž si ostrov vysloužil přízvisko „věčně zelený“. Neobvyklá hojnost zeleně je dána hlavně příznivými přírodními podmínkami, protože kromě teplého podnebí má ostrov často vydatné dešťové přeháňky (jaro a podzim), což u ostatních jižnějších řeckých ostrovů není tak obvyklé. Ostrov připomíná kvetoucí zahradu – je pokryt a provoněn přibližně 4 miliony olivových stromů, díky nimž je zdejší podnebí velice příjemné. Dále také cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sépií a oleandry. Skutečným pokladem je na 50 druhů zemních orchideí. Co se týče zvířectva, tak můžete narazit na ještěrky, v odlehlých místech můžete narazit na hady nebo želvičky. V zátokách hnízdí různé druhy ptáků. Nedílnou součástí koloritu řeckých měst a letovisek jsou pak potulní psi, kteří i na Korfu „vydírají“ turisty a žebrají o žrádlo. Mořský život kolem ostrova nepatří k nejpestřejším, a třeba ryb je zde díky dřívějšímu masovému rybolovu málo.

Zajímavá místa, která doporučujeme k návštěvě: hlavní město Korfu, klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissy ve vesničce Gastouri, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy
(kanál D’Amour)


Řecká kuchyně: řecká kuchyně se skládá ze zeleniny, ovoce, olivového oleje, koření (většinou čerstvé ze zahrady). Hlavní jídla např. Pasticio, Sofrito, Stifado / sýry – feta / zákusky – kumqat koláč, baklava…/ drinky – ouzo(anýzovka) – metaxa – víno Retsina / pivo – Mythos / sladký likér – Kumqats /
Kafe – Frapé a spoustu dalších.

 

Letiště na Korfu:

Letadla mířící na Korfu přilétají na poloostrov Kanóni na východním pobřeží. Letiště je malé ležící 3 km od hlavního města Kerkyra. Letiště Corfu používají nízkonákladové letecké společnosti převážně pro mezinárodní lety. Aerolinky Smartwings, Arkefly, Condor, easyJet, GermanWings, Jet2, Jetairfly, Norwegian Air Shuttle a další nabízejí lety do CFU. Celkem 13 nízkonákladových leteckých společností nabízí spojení na letiště CFU.

Připravujeme pro vás nabídku ubytování na ostrově Korfu v Leonidas vilas. V případě že budete u nás registrováni, dostanete 10% slevu na ubytování. O tom jak získat slevu se dozvíte v tomto článku.

Autor článku: Babánková Olga. Děkujeme.

recko-korfu-kerkyra

korfu

 
Mohlo by vás zajímat: Karneval na Korfu, čtěte zde
 


Další související články:

Na Korfu z Bratislavy za 1 330 Kč

Řecké letiště Korfu (CFU)

Srpnové letenky na Korfu za 2 140 Kč (odlet z Lipska)

Levné ubytování v Řecku - část 1.

Budapešť – Korfu za 1 413 Kč

Z Bratislavy letecky na Korfu za 1 090 Kč

Nová letecká linka Bratislava – řecký ostrov Korfu

 

 

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.