Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Straubing

Straubing je  německé město, které se nachází v Dolním Bavorsku na řece Dunaj. Jedná se o sídlo zemského okresu Straubing-Bogen a zároveň o centrum Gäubodenu. V současnosti má město přibližně 46 000 obyvatel. Pro jeho zemědělský ráz se mu též přezdívá „bavorská obilnice”.

 

 

Dlouhá historie a působivá architektura

První známky osídlení lze v této lokalitě datovat již do období neolitu. Dramatickou kapitolou v dějinách města se pak stalo dobývání Římany mezi lety 16 - 14 př. n. l. Jakmile Řím definitivně padl, mohl se Straubing stát centrem osídlení Bavorů. Už okolo roku 500 n. l. Máme doloženo rané bavorské sídlo jménem Strupinga. Na historii ostatně dodnes upomíná zachovalé jádro města, které nabízí překrásnou architekturu.

 

 

Jednou z mnoha zdejších zajímavostí je například místní městská věž původně sloužící k obraně. Pochází z roku 1316 a tvoří dominantu Straubingu. Věž měří 68 metrů a dnes návštěvníkům poskytuje překrásný výhled na město.

Další pozoruhodností, kterou byste při návštěvě rozhodně neměli minout, je trojlodní gotická katedrála sv. Jakuba, která vznikla na přelomu 15. a 16. století.

Jinými pozoruhodnými stavbami jsou rovněž kostely sv. Ducha nebo sv. Víta.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Villa

Cena na noc pro dva - 2 420 Kč
 

Gasthof Falter

Cena na noc pro dva - 2 520 Kč

 

 

Kam se jít podívat

Na pestrou minulost tohoto místa upomíná i muzeum Gäubodenmuseum. Zde se nachází slavný římský poklad, dále zbraně Bajurvédů, kolekce šperků a sbírky věnované sakrálnímu umění.

Oblíbenou kratochvílí je stejně tak každoročně v průběhu léta pořádaný Gäubodenvolksfest. Což je lidová slavnost, svým rozsahem druhá největší v Bavorsku. Zájemcům tradičně otevírá rozsáhlý zábavní park s mnoha pouťovými atrakcemi a stánky, program doprovází také hudba. Svátek si do jisté míry uchoval svůj původní ráz někdejších zemědělských slavností.

 

 

 

     
                                  Předpověď počasí - Straubing  
     

 

Kdo má rád spíše přírodu, bude zaujatý procházkou parkem. A návštěvu zoologické zahrady ocení i vaše děti. Centrum města zase nabídne mnoho příležitostí k nakupování.

 

Trasa jízdy  autem z Prahy. Vzdálenost: 244km. Čas: 2:53.

Mapa - openstreetmap.org

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Europareisen, Straubing

 

Čtěte také:

Německo letem světem

Hrady a zámky v Německu část II.

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Letiště na území Bavorska

Města v Bavorsku

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.