Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Viareggio

Viareggio je  italské město, které se konkrétně nachází v toskánské provincii Lucca při pobřeží Tyrhénského moře. Žije tady zhruba 64 tis. obyvatel. 

 

 

 

Základní informace a historie

Jde o mimořádně turisty oblíbené letovisko a také hospodářské centrum regionu, známé především loďařským průmyslem a rovněž i produkcí květin.

 

    Mapa - openstreetmap.org

 

 

Nejvýraznější rozvoj město zaznamenalo zejména ve 30. letech minulého století. Nabízí překrásnou secesní architekturu, ale stejně tak i unikátní přírodní krásy –  lesy, ale i písečné pláže. Ty jsou primárně soukromé, nicméně objevíte i pláž přírodní.

 

 

Historie města sahá do středověku. První zmínky máme doloženy již ze 12. století, kdy tu vznikla dřevěná rozhledna určená k ochraně pobřeží.

Samotný vznik města můžeme pak datovat konkrétně do 16. století. Viareggio bylo již v té době důležitým přístavem. Původně na jeho místě vznikl hrad, pojmenovaný podle cesty, blízko níž byl postaven - Via regis.

 

Ubytování - Viareggio


Co zajímavého vidět na dovolené

Cestovní ruch se ve Viareggiu rozvíjel již od počátku 20. století. Pro město to znamenalo vznik četných kaváren a obchodů. Nová tvář mu dokonce vynesla označená Perla Tyrhénského moře.

Srdcem moderního města je hlavně pobřežní promenáda. Největší atrakcí pro dnešní návštěvníky je bezesporu proslulý Carnevalo di Viareggio.

Součástí slavného karnevalu je pestrý průvod doplněný alegorickými vozy, maskami a mnoha dalšími atrakcemi. Pokud byste ho ale chtěli vidět, nečekejte na letní sezónu, vyrazit musíte v únoru. Kdybyste to nestíhali, můžete si alespoň v místním Museo del Carnevale poslechnout o historii této tradice. Ujít byste si neměli nechat ani ohňostroj na přímořské promenádě Passeggiata a mare.

 

 

Další významnou památkou je Villa Puccini. Ta je pojmenovaná po hudebním skladateli Giacomu Puccinim, který zde žil a věnoval se na tomto místě i svojí tvorbě. Aktuálně v těchto prostorách existuje muzeum, kde mají mimo jiných exponátů též piano, u něhož slavný hudebník zkomponoval mnohé ze svých děl.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.