Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Tyrhénské moře - ideální pro dovolenou a relaxaci

MořePokud se rozhodnete vyrazit na západ  Itálie, na Sicílii, případně na Korsiku, je velmi pravděpodobné, že se vykoupete v Tyrhénském moři. To nabízí nejen celoročně příznivé klima, ale také významné obchodní cesty. 

 

 

Už za našich předků bylo toto moře dějištěm nejrůznějších bitev!

Jeho nejhlubší bod dosahuje hloubky 3 840 metrů.

Fauna

Vyskytuje se zde celá řada ryb, nejčastěji ale tyto druhy: sardinky, makrely, krevety, humři, žraloci.


    Zdroj mapy: openstreetmap.org

Mapa

 
 

U Tyrhénského moře to žije

Zatímco v minulosti bylo Tyrhénské moře považováno za významnou obchodní cestu a dějiště nejrůznějších bitev, dnes k tomu ještě na své početné pláže přitahuje řady slunce chtivých turistů.

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou na západním pobřeží Itálie, na menších ostrovech Ischia nebo Capri, na severu Sicílie či na východě Korsiky nebo Sardinie, setkáte se s krásami, které nabízí Tyrhénské moře. To omývá pláže již jmenovaných ostrovů a panují zde příznivé letní teploty a bezvětří. 

 

Informace o ostrově Capri načerpejte zde

 

Bohatý život najdete nejen v moři (bohatý podmořský život), ale i na něm (obchodní a turistické lodě a jachty) a kolem něj (rušné přístavy a pláže plné turistů).  A proto pokud máte otázku vaší letní dovolené zatím otevřenou, byla by škoda nevyrazit právě do této kouzelné části světa.

 

 

Tyrhénské moře vám dává na výběr

Protože moře omývá hned několik ostrovů a poloostrovů, můžete si vybrat, u kterých jeho břehů zakotvíte zrovna vy.

Velmi atraktivní je pláž Lido di Ostia, z které to máte do Říma jen půlhodinku. Velice půvabná je i pláž Marina Grande na ostrově Capri, který je znám jako ráj boháčů. Vyhledávají jej nejen běžní turisté, ale i celebrity. Najdete na něm drahé hotelové resorty, naštěstí pláž Marina Grande je veřejná! Přilákat vás může i jedna z nejkrásnějších italských pláží - pláž Tropea na Kalábrii.

 

Zajímá vás Kalábrie? Čtěte zde

 

Jak je vidět, Tyrhénské moře má opravdu širokou působnost. Jeho vody omývají břehy hned několika ostrovů, a proto u něj můžete strávit hned několik dovolených a pokaždé jinak.

Autor: Andrea N.

 

 


 

    Čtěte také:
   

Seznam moří

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.