Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Vrboska

K tomu, abyste si odpočinuli, nepotřebujete jet až do Abú Dhabí a platit drahé letenky. Bohatě postačí chorvatské městečko Vrboska. Split nebo Omiš už jistě znáte, tak proč nezkusit severní pobřeží ostrova Hvar? Tohle místečko vás nadchne, protože v sobě skrývá plno historických příběhů i mořského dobrodružství!

 

 

 

Proč zrovna chorvatské město Vrboska?

           Budete si připadat jako v romantickém filmu, který se odehrává na pláži u zátoky Soline nebo Zavala. Pláže plné hrubého písku, oblázků nebo skal si brzy zamilujete. Stejně jako potápečské centrum u hotelu Adriatic, který se nachází přímo na pláži Soline. Můžete si naplánovat výlet člunem na ostrůvek Začevo a prozkoumat mořské krásy. Zážitek na celý život, nemyslíte?

 

 

 

            Jestliže se vydáte prozkoumat centrum města, nedivte se že potkáte rybáře na každém kroku. Vrboska je střediskem rybářství, a tak si jednu ze starých tradic můžete prohlédnout v rybářském muzeu.

Město je známé i vynikajícím vínem a olivovým olejem, protože se zde pěstuje vinná réva a olivovníky. Možná, že si budete připadat trochu jako v Itálii. Stačí k tomu jen pár můstků přes zátoku, takže se nedivte, že o Vrbosce můžete slyšet i jako o ,,malých Benátkách". Mimochodem, v 15.století bylo město pobořeno několikrát Turky a piráty, ale teď už se toho nemusíte bát. Naopak. Stojí to za to, se po městě jen tak procházet a pozorovat historické památky s renesančními prvky.

            Celé tohle město je jako sen. Třeba proto, že z přístavu ACI Mariny Vrboska vyplujete jachtou na širé moře a vytvoříte si další nezapomenutelný zážitek. Druhý den ráno vstaňte a klidně celý den se věnujte sportu. Hotel Adriatic nabízí tenisové kurty s možností výuky, minigolfové hřiště, plážový volejbal nebo stolní tenis.

 

Tip na levné ubytování:  Villa Welcome Cena na noc pro tři - 1 286 Kč

 

            Na tomto městečku vážně něco je. Jen málokde si tak dokonale vyčistíte hlavu, jako tady. Proto sem jezdí přepracovaní lidé vrátit svému životu smysl. Naučte se znovu žít a navštivte chorvatské městečko Vrboska.

 

Autor: Miroslava Holá

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska

 
 

Seznam letišť v Chorvatsku

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.