Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce oblastí Alonissos

Oblast Egejského moře mezi pobřežím západního Turecka a východního  Řecka zahrnuje velké množství ostrovů, které jsou každoročně hojně navštěvovány.

Najdou se zde i menší ostrůvky, postrádající popularitu, přestože mohou nabídnout mnohdy zajímavější zážitky, než okolní pevnina. Jedním z nich je také Alonissos, ležící u východního pobřeží Řecka.

Na této pevnině spočinula lidská noha už v období paleolitu a život se zde držel po dlouhou dobu. Usadily se zde řecké kmeny a dále tuto krajinu navštěvovali Římané. Až postupem času začalo nápadně ubývat obyvatelstva.

Výrazným impulsem, který odstartoval hromadné stěhování, bylo zemětřesení v roce 1965, kdy vidina bezpečí vyhnala část obyvatelstva na okolní ostrovy a do Řecka.

 

 

V současné době je toto území plné klidu, ale lidé stále nepřibývají. Alonissos je nyní domovem přibližně pro tři tisíce obyvatel. Dveře jsou zde návštěvníkům otevřené, ale problémem může být transport. Náročnějším jedincům nemusí vyhovovat absence letiště, ale tento nedostatek vynahradí doprava po moři.

Jako první vás jistě uchvátí nádherné pláže, které jsou největší předností tohoto místa. Vrysitsa, Chrissi Milia, Votsi a mnoho dalších vás ohromí svou čistotou a úchvatným výhledem na moře. Pobřeží pokrývá písek střídající se s oblázky. Některá místa odrazují svou nepřístupností, pokud je ale zkusíte navštívit z moře, budete příjemně překvapeni.

 

Jelikož Alonissos žije z velké části z turistů, je zde mnoho nabídek ubytování. Hotely na plážích, apartmány a také můžete složit hlavu přímo v některém z měst dále od pobřeží. Hlavním městem je Patitiri skryté v půvabné zátoce, pyšnící se přístavem a muzeem lidového umění.

Ještě před tím sloužilo jako centrum město Alonissos, později zničené zmíněným zemětřesením v roce 1965. I přes tuto pohromu tu a tam na ostrově narazíte na kostelík či jinou památku. Uličky jsou lemovány bary a kavárnami.

 

  Ubytování v hlavním městě oblasti - přehled

   

Pansion Kaloyiannis

Cena na noc pro dva - 807 Kč
   

Pension Anna

Cena na noc pro dva - 885 Kč
    Cena na noc pro dva - 911 Kč
    Cena na noc pro dva - 935 Kč

 

Do Patitiri se můžete vydat na ochutnávku  vína, po kterém je zdejší oblast pojmenovaná. Restaurace a taverny s bohatou nabídkou mořských plodů budou skvělým úkrytem před poledním sluncem.

Pokud vás lákají výlety a aktivní dovolená je zde možnost nasednout na loď a nechat se dovézt na blízké ostrovy s výhledem na jeskyně nebo navštívit unikátní mořský park. Toto území je dělené do úseků, opatřených pravidly. Ve volných zónách je povolen rybolov a koupání. Celodenní pobyt v tomto parku přinese klid na duši. Můžete se pokochat pohledem na ohrožený druh tuleňů a užívat si přítomnost cizokrajných rostlin a živočichů.

 

 

Ticho na ostrově je čas od času narušeno oslavami. Velká část obyvatelstva je přikloněna ke křesťanské víře, a proto se většina slavností týká křesťanských svátků. Při těchto příležitostech jsou města plná lidí až do rána a všude se zpívá, tančí a hoduje.

Alonissos je příjemným místem pro odpočinek. Ráj s panenskou přírodou vzdálený jen malý kousek od řecké pevniny, přímo vybízí k návštěvě. Pro turisty se zájmem o bujarý noční život možná není tím pravým, ale jako oáza klidu poslouží skvěle.

Autor: Tereza Hotovcová

 


 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Řecku

 

Přehled - řecké ostrovy

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.