Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce přístavem Dover

Láká vás představa čaje o páté, osobitého humoru a nevypočitatelného počasí? Tím vším se může chlubit část Spojeného království Velké Británie zvaná  Anglie, do které stojí za to vyrazit.

 

 

Pokud máte rádi dobrodružství, na své cestě nikam nepospícháte a zároveň chcete zůstat nohama pevně na zemi nebo spíše na moři, využijte přepravy lodí. Konkrétně trajekt, který vás převeze se všemi věcmi a dokonce i autem, ve kterém s vámi pohodlně může dřímat domácí mazlíček!

Výlet započne v automobilu, který namíříte směr severní Francie. Doputujte až do města Calais a odtud se plavte přímo do Doveru, přístavního města na jihu Anglie. Toto území odjakživa čerpalo ze své výhodné pozice, a to hlavně jako nejbližší bod pro evropské cestovatele. Není náhodou, že vzbudil zájem anglických panovníků, kteří zde probudili stavitelskou činnost a libovali si v obraně země.

 

     
                                Předpověď počasí - Dover  
     

 

Trasa Calais - Dover spojuje břehy Francie s Anglií a nyní je ubsluhováná 2 lodními společnostmi. Trajekty společnosti DFDS Seaways poskytuje svoje služby 15 x za den s dobou plavby cca 1 h: 30 m.

Trajekty společnosti P&O Ferries se plaví 25 x za den a plavba trvá cca 1h : 30 m.

 

Až se budete přibližovat k pevnině, váš zrak zcela jistě upoutá dominantní pevnost pojmenována taktéž Dover, která se chlubí titulem největšího hradu v Anglii. Náznaky této budovy můžeme hledat ještě v raném středověku, ovšem zcela jistý tvar začínající pevnosti nabyla stavba až ve vrcholném středověku. Nejvíce byla ovlivněna zájmem Jindřicha II., který zde vytvořil obdélníkovou tvrz. Statečně odolávala nájezdům francouzského krále Ludvíka VIII., jež tehdy dokázal poničit jen část hradeb. Přidání fortifikačních prvků a následná významná dostavba proběhla v osmnáctém století během napoleonských válek, při čemž zde bylo ubytováno tisíce vojáků a právě zde se plánovali boje, které tak významně zasáhly do historie. Jako útočiště pro válečníky posloužil hrad dokonce i v druhé světové válce. Také samotné břehy působí mohutně a pevnostně.

Útesy zakončující město Dover.  Září bělostnou barvou a brání území svou výškou proti občasné nepříznivosti moře.

 

 

Nejen středověký Dover, ale také antické pamětihodnosti mohou vzbudit zájem.

Nachází se zde archeologicky velmi ceněný artefakt, připomínající život přibližně v druhém století našeho letopočtu. Jedná se o římský dům s mytologickými nástěnnými malbami, který ovšem neměl příliš dlouhého trvání. Římané se této stavby zbavili kvůli vidině mohutnějšího přístavu. Díla tak zůstala důkladně zakonzervována pod zemí a nechala nás tak nahlédnout do minulých časů. V době druhého století ještě zákonně nesmělo být římskými lidmi uznáváno křesťanství, proto jsou zdi zdobeny antickými božstvy, především Bacchusem, bohem veselí, vína a bujarého života. Dům všeobecně sloužil jako ubytování pro pocestné, protože brány demokratického Říma i jejich okolních kolonií byly, jak je známo, cizincům otevřené.

Před odpočinkem na pláži, vás nejspíše odradí časté deštivé počasí a poněkud chladnější voda. Procházka po útesech může tuto skutečnost vynahradit, a pokud neočekáváte přímo exotiku, osvěží vás v letních měsících i moře. Výhled na kanál La Manche si vychutnejte od nedalekého majáku, který pobřeží dává tu správnou atmosféru.


  Ubytování v této lokalitě

 

Penmarnja Rooms

Cena na noc pro dva - 1 415 Kč
 

Hubert House

Cena na noc pro dva - 2 135 Kč
 

Guston House

Cena na noc pro dva - 2 158 Kč

 

Výletů už bylo dost a čeká nás pravá anglická snídaně. Pokud jste o této pochoutce ještě neslyšeli, nechte se v restauraci ráno obsloužit. Talíř naplněný klobáskami, vejci, fazolemi způsobí, že nebudete vědět kam dříve sáhnout. Odpoledne si užívejte čaj o páté a okuste alespoň malý kousek z anglické kultury.

 

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Seznam měst - Anglie

 
   

Seznam letišť v Anglii

 
   

Jak dlouho trvá let do Anglie?

 
   

Jak vypadá britská libra?

 
   

Velká Británie a její měna

 
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.