Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Puerto de Morgan, Kanárské ostrovy

Foto, en.wikipedia.orgPuerto de Mogan je malebné letovisko a zároveň také rybářská vesnice v obci Mogán. Je to jedno z dalších letovisek se spoustou turistů, nacházející se poblíž Maspalomas. Najdete ho v údolí na jihozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria, který náleží  Španělsku.

 

Je to oblíbená destinace, která přitahuje spoustu turistů, kteří se sem velice rádi vypravují za účelem jednodenních výletů, ale také na delší rekreace. Kanály spojující přístav během let získaly "přezdívky", a to "Little Venice" (Malé Benátky) a "Venice of the Canaries" (Benátky na Kanárských ostrovech).

Pláže v tomto letovisku jsou krásně písečně a mají dobrou pověst. Podél přístavu a pláží můžete najít spoustu vynikajících restaurací a barů. Zajímavostí a také dlouhodobou tradicí je to, že se zde každý pátek pořádá trh, díky kterému se zde sjíždějí turisté z celého ostrova Gran Canaria.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Puerto de Mogan má velmi málo budov, které mají více než dvě patra, a to kvůli tomu, že vláda ostrova začala omezovat stavbu nových budov, které by byly vyšší. V březnu roku 2013 byla rozšířena dálnice GC1, která končí právě na severu obce a je zde možnost rovnou několika autobusových spojení.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Tři místa jsou uvedeny jako Kulturní památky v kategorii "archeologické zóny".

-Kočičí "rokle" (cañada de los Gatos nebo Lomo los Gatos), nachází se v ústí rokle Mogan

-Údolí moře (cañada de la Mar), bylo prohlášeno za památku v roce 2005.

-Veneguera's "Cogolla" (La Cogolla de Veneguera).

Mimo ostatní památky se zde nachází také větrný mlýn, který je známý pod názvem "Burnt Mill" (Molino Quemado), který je od roku 2002 zapsán v dědictví UNESCO pod kategorií "etnologická místa". Stojí v rokli 7 kilometrů severovýchodně od samotného města Puerto de Mogan.

 

Mohl by vás zajímat cestopis: Gran Canaria: Maspalomas versus Las Palmas

 

 


 

Mohlo by vás zajímat: Přehled Kanárských ostrovů

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť - Kanárské ostrovy

 

Kde leží Kanárské ostrovy?

 

10 největších ostrovů světa

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.