Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Rakousko     

Vídeň – město kultury, studentů a srdce střední Evropy

Ilustrační fotoKdyž se řekne Vídeň, jistě se všem vybaví hospodářská a kulturní metropole bývalé monarchie, spousta muzeí a galerií, Dunaj a jistě také vídeňská káva.

Hlavní město Rakouska se ale během posledních let výrazně změnila, dokládá to i fakt, že Vídeň získala prestižní ocenění jako nejlepší místo k životu na světě, které je každoročně udíleno světovým městům s vysokou životní úrovní.

Tato středoevropská metropole se během posledních let opravdu proměnila z trochu ospalého rakouského velkoměsta ve skutečné centrum kultury a ekonomiky v regionu.

 

 

 

Mimo mezinárodních organizací, které ve městě sídlí, zde najdete několik univerzit, které mají velmi dobrou reputaci, a zastoupení mezinárodních firem – to může být zajímavé také kvůli tomu, že od 1.května 2011 nebude potřeba k práci v Rakousku vízum.

Vídeň je městem kulturních památek a architektury. Nabízí bezpočet muzeí a výstavních síní. Můžete strávit dny nekonečnými procházkami po městských parcích, zámcích, chrámech nebo muzeích přírodní historie. Pokud vás ale zajímá alternativní scéna, má tato metropole také co nabídnout.

Proslulý muzejní komplex Museumquartier nabízí výstavy současného moderního umění a vystavují zde autoři z celého světa.

Leopold muzeum pak nabídne unikátní sbírku děl Egona Schieleho, světově proslulého rakouského expresionisty, který mimo jiné žil i v Českém Krumlově.

V Museumquartier najdete také mnoho kaváren a v blízkosti také mnoho nezávislých galerií, kina s nabídkou alternativních filmů nebo třeba také kavárnu Das Mobel, kde mladí designéři vystavují svůj nábytek a pokud chcete, můžete si ho hned koupit.

 

 

Vídeňské kavárny jsou proslulé, možná se ale budete chtít vyhnout těm nejznámějším, protože jsou většinou v obležení desítek turistů. Pokud si chcete užít specifickou vídeňskou kavárenskou atmosféru a nechcete být rušeni cvakáním fotoaparátů, zkuste třeba kavárnu Dreschler, ale jistě najdete spousty jiných.

 

 

Vídeň je také město kulinářských specialit. Jistě, typický vídeňský řízek jistě ochutnat musíte, proč si ale nezajít na vídeňský Nashmarkt (v překladu něco jako „mlsací“ trh, což charakteru místa naprosto odpovídá) a nezkusit některou z lahůdek, které místní stánky nabízejí.

Tento trh s potravinami patří k těm největším v Evropě a nabízí vše od středomořské kuchyně po výtečné japonské suši. Vzhledem k historickému vývoji země je rakouská kuchyně ovlivněná jinými zeměmi a jejich ingrediencemi. Typický je vliv italské nebo balkánské kuchyně.

 

Kde levně složit hlavu? Tip na nejlevnější booking.com:

 

Servus Vienna Karlsplatz

Cena na noc pro dva - 1 580 Kč
 

AZIMUT Hotel Vienna

Cena na noc pro dva - 2 100 Kč

 

Vídeň je také skvělé místo pro jazykové kurzy. Němčina je stále populární a patří k nejvyhledávanějším evropským jazykům a vzhledem k naší poloze ve střední Evropě a ekonomické provázanosti s Německem a Rakouskem, se znalost němčiny bude jistě hodit. Kam jinam tedy vyrazit za kurzy němčiny než do rakouské metropole vzdálené jen několik hodin cesty? Především pokud se vám nabízí tolik možností, jak čerstvě nabyté znalosti hned využít, jako ve Vídni. 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.