Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Řecký ostrov Ios je jedna velká párty!

Pokud milujete bujaré večírky končící někde nad ránem a nechcete o ně přijít ani v době letní dovolené, vydejte se na  řecký ostrov Ios. Ten je svými plážovými večírky pověstný.

Šumící moře, měkké písčité pláže a úchvatný západ slunce. Zažili jste někdy párty s lepší kulisou? Los se však umí přizpůsobit i turistům toužícím po klidném odpočinku. A proto je vhodný pro páry a rodiny s dětmi, které zrovna takovou kombinaci uvítají.

 

 

Na ostrově Los půjdete spát až někdy k ránu

S pravidelným spánkem na tomto řeckém ostrově moc nepočítejte. Každý západ slunce tam totiž místní berou jako příležitost bouchnout šampaňské, rozbalit reproduktory a zahájit párty. Takhle to tam chodí noc co noc a mnohdy se začíná už v brzkých odpoledních hodinách.

Na ostrově Los se se zábavou neminete. Pokud byste přesto měli strach, že o něco můžete přijít, hned se vydejte na pláž Mylopotas. Tam ani nepostřehnete, kdy párty začíná a kdy končí. Bujarý noční život doprovázený pravidelným šuměním moře je něco pro mladé. Skupinky bavících se místních doplňují i řady mladých turistů, kteří na ostrov přijíždějí primárně za zábavou.

 

Pláž Mylopotas patří k nejlepším v Evropě

Již jednou zmíněná pláž Mylopotas je kilometr dlouhá a patří mezi dvacítku nejlepších písčitých pláží v Evropě. Noc co noc se na pláži pořádá nějaká párty. Nudit se však nebudete ani přes den. Pláž nabízí sportovní vyžití a je vybavena restauracemi, bary a obchody, ve kterých si můžete pořídit vše potřebné.

 

 

Bujarý noční život však není pro každého a s tím počítá i ostrov Ios

Avšak lidé jsou různí a bujarý noční život není pro každého. S tím počítá i oblíbený řecký ostrov Ios. Mimo párty pláží na něm najdete i velmi poklidná místa k relaxaci a odpočinku. Pobřeží ostrova nabízí perfektní pláže s azurově čistou vodou, která vybízí ke koupání.

 

Městečko Chora je hlavním přístavem ostrova i centrem všeho dění

Neocenitelnou atmosférou na vás dýchne i městečko Chora, které je hlavním centrem ostrova. Je také důležitým přístavem a nabízí restaurace, obchody, kavárny...zkrátka vše, co může turista na dovolené potřebovat.

 

Chora

 

Chora je ideální pro romantické procházky. Obdivovat můžete staré stavby, které vytváří celkový ráz města. Protože na ostrově chybí letiště, bude přístav Chora vaším vítacím místem. Odtud se pak vydáte hledat buď onu pověstnou párty nebo poklidnou pláž k opalování. Rozhodně by byla škoda, vrátit se zde opět až při odjezdu.

 

Hotely v této lokalitě
 

 

Ios vás učaruje, ať už mořem omývanými plážemi, malebnými uličkami měst či jeho pověstným nočním životem. Místní jsou zde velmi přátelští a určitě vám rádi pomohou s poznáváním místní kultury.

Ostrov Ios patří do skupiny řeckých ostrovů zvané Kyklady. Omývá ho Egejské moře a coby destinace na dovolenou je přímo ideální! Krásná příroda, čistý mořský vzduch a příjemní obyvatelé se na vás těší už tuto sezónu!

Autor: Andrea Nováková

 

 

     
 

                       Čtěte také: Seznam letišť v Řecku

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.