Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Rodné město Salvadora Dalího - Figueres

Byli jste již někdy ve  Španělsku? Ne? Říkáte, že vás neláká, že nenabízí nic mimořádného, že je to jen moře, pláž a  fotbal? Tak to se velmi mýlíte. Španělsko totiž kromě již zmíněných očekávaných rekreačních cílů nabízí i něco, co jinde rozhodně neuvidíte – a to ve městě Figueres.

 

 

Typické Španělsko

Toto město s čtyřiačtyřiceti tisíci obyvateli, ležící 140 km od Barcelony, je živo především cestovním ruchem a turisty, kteří ho dnes a denně navštěvují. Ve Figueres to totiž žije! Stejně jako v mnoha jiných španělských městech, i zde v ulicích doslova dýchá prázdninová atmosféra, veselí Španělé vás zdraví již z dálky, posedávají na lavičkách s výhledem do ulic, a vám vůbec nic nebrání přidat se k tomuto odpočinkovému režimu.

Co byste si neměli nechat v rámci relaxace ujít, jsou jistě tradiční trhy, které zde probíhají každý čtvrtek. Nakoupíte zde spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, ale i jiných dobrot.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Pro milovníky hraček

Ve Figueres se ale nemusíte jen poflakovat, je tu i mnoho exponátů k vidění. Velkým lákadlem především pro návštěvníky s dětmi je určitě Muzeum hraček, v originálním jazyce  Museu de Joguets. V tomto krásném muzeu uvidíte opravdu různorodé hračky z celého světa, nejen ze Španělska. Potkáte tu panenky, domečky pro ně, plyšové hračky, i autíčka a vláčky. Dospělí se vrátí do dětských let, děti poznají, s čím si hráli jejich předchůdci.

 

Ubytování

 

Hotel Restaurant Travé

Cena na noc pro dva - 1 220 Kč
 

Hotel Europa de Figueres

Cena na noc pro dva - 1 240 Kč
 

Hotel Plaza Inn

Cena na noc pro dva - 1 435 Kč

 

Muzeum Salvadora Dalího

To, čím se ale město nejvíce proslavilo, je působení  Salvadora Dalího. Ten se totiž právě zde v roce 1904 narodil. Pokud vás láká poznat blíže umění, kterým se tento surrealistický malíř zabýval, nemůžete si nechat jeho Teatre-Museu Dalí ujít! Toto muzeum totiž nechal sám Dalí v letech 1968-1974 vybudovat, a to je také na první pohled patrné.

Již zvenčí odráží Dalího nespoutaného ducha a originální pojetí života, růžovou fasádu totiž zdobí obří vejce a zlaté sochy. Uvnitř uvidíte takové expozice, co jistojistě nikde jinde neuvidíte, expozice jsou mnohokrát pohyblivé, trojrozměrné, a občas i pobuřující. Originální sochy jsou k vidění již na náměstíčku před vchodem do muzea, kdy zde můžete vidět například velmi známý Dešťový cadilac, auto, kterým sám Dalí jezdil. Když vhodíte minci do místa k tomu určenému, začne uvnitř v autě pršet. A takových překvapení vás v muzeu, které denně navštíví až šest tisíc lidí, čeká mnohem více.

 

 

Dalího odkaz po celém městě

Toto muzeum ale není jediným místem, které je ve Figueres s pobytem Dalího spojeno. Na svých toulkách městem jistě neminete například krásný přístav Cadaqués, kde Dalí trávil své volno, nebo Púbol, zámek, který v roce 1968 koupil pro svou ženu v příšerném stavu, a společně se pustili do rekonstrukce. Nyní je možné ho navštívit a vidět tak mnoho děl, která Dalí ženě daroval.

Pokud tedy toužíte poznat historii jednoho z nejvíce kontroverzních umělců, doporučujeme Figueres navštívit. Nebudete litovat.

Autor: Kateřina Šéflová

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Jak dlouho trvá let do Španělska?

   

Seznam letišť ve Španělsku

   

Seznam měst a letovisek - Španělsko

     

 


Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.