Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Salvador - malá země velkých úsměvů

SalvadorJednou ze zemí, která má krásnou krajinu, nejsnáze dostupný vrchol sopky, unikátní jídelníček, vesele pomalované domy a vřelé, usmívající se obyvatele, je středoamerický Salvador. Protože je turisticky téměř nedotčený, je to spolu s Hondurasem jediný stát v Centrální Americe, kde můžete opravdu zažít a pocítit na vlastní kůži spirit Střední Ameriky.

 

Tento maličký stát je možné procestovat během tří týdnů a budete po něm cestovat rádi – autobusy jsou neuvěřitelně levné a spoje jsou časté. Cestování po zemi funguje tak, jako v jiných zemích Střední Ameriky: autobusová nádraží neexistují, ale bez problémů se všude dostanete. Jediný rozdíl je v tom, že v Salvadoru používají zastávky, například ve městě Santa Ana. Problém je jen ten, že nevíte, odkum kam jaké autobusy jezdí.

 

Sopka Santa Ana

   Sopka Santa Ana


Santa Ana je příjemné město střední velikosti s pěkným náměstím a hodně cestovatelům se stává základnou, odkud je možné vyrážet na zajímavé výlety. Autobusem, který jede něco málo přes hodinu, se dostanete ke stejnojmenné sopce Santa Ana (2 365m). Tato sopka se považuje za jednu z nejlépe dostupných. Výstup na ní trvá přibližně 2 hodiny. Vychází se každé ráno v určitou hodinu ve skupině s průvodcem a dvěma policisty. Policejní doprovod je v Salvadoru běžný. Jako turista máte právo na doprovod turistické policie, ať se vydáte na jakýkoliv výlet do přírody. Stačí si o něj dostatečně dopředu zažádat a oni vám ho bezplatně přidělí. Bezpečnostní situace se zde během několika posledních let o dost zlepšila a policie tu povětšinou plní funkci preventivní.

 

Santa Ana

   Santa Ana a příprava papusas


K sopce pojedete kolem krásně modrého sopečného jezera Lago de Coatepeque. Pokud se tu stavíte, doporučuji si ho vychutnat zezhora z kopce, kde jsou na něj neuvěřitelně pěkné výhledy. Místní o tom vědí, tak zde stojí několik příjemných restaurací s lahodnou kuchyní a vychlazeným pivem. V jezeře se dá teoreticky koupat. Prakticky však musíte přesně vědět kde, nebo zaplatit v nějakém drahém hotelu, který stojí na břehu. Jezero je obehnané soukromými pozemky a vysokými ploty.

 

Ataco

   Městečko Ataco


Země je známá také díky „květinové cestě“ Ruta de las Flores. Je to 36 km dlouhá romatická trasa, která vede přes barevná městečka a vine se kouzelnou přírodou. Toto místo je hlavním cílem místních turistů a to převážně o víkendech, kdy se městečka promění v gastronomický ráj. Víkend co víkend se ve městech Juayúa a Ataco rozprostře nespočet stánků s jídlem jak domácím tak exotickým. Ochutnat můžete tradiční salvadorské nápoje, bláznivou kukuřici nebo třeba morče. Klasikou salvadorské kuchyně jsou pupusas – plněné a smažené kukuřičné placky. Mohou být plněny smaženými vepřovými kůžemi, fazolemi nebo sýrem. Podávají se horké s rajčatovou salsou a nakládaným zelným salátem.

 

trh s jídlem Ataco

   Trh s jídlem - Ataco


Zemi na jihu omývá Pacifik, který díky svým dokonalým vlnám udělal ze země ráj surfařů. Playa el Tunco a další přilehlé oblasti jsou toho důkazem. Vysoké vlny, stylové bary, malé kavárničky a klidná atmosféra je to, proč je Playa el Tunco po celý rok doslova nabyta mladými surfaři z celého světa.

 

Playa el tunco

   Playa el Tunco


To, co však bije do očí nejvíce a čeho si každý musí všimnout, je neskutečně vřelá a přátelská povaha místních obyvatel. Přestože mají spoustu problémů, na tváři pro vás stále mají upřímný úsměv, který vás provází celým Salvadorem.

Autor: Eva Bicanova

 

Salvadorem po květinové cestě, čtěte zde

 


     
 

Čtěte také: Průvodce Střední Amerikou

 
     


Vložil/a: Daniel Česák 07.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.