Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Salvadorem po květinové cestě

Salvador je úžasná, rozlohou malá, ale svou otevřeností velká země. Nenajdete zde tak vysoké a drsné hory jako v sousední Guatemale, ani tak poutavé mayské ruiny jako v Mexiku nebo v Hondurasu.

Salvador nemá ani karibské pobřeží a nikde se na sopku nedostanete tak jednoduchou a poměrně krátkou cestou jako právě v Salvadoru. Přesto je to kouzelná země, která svým cestovatelům nabízí nezapomenutelné zážitky. A to nejen díky tomu, jak levné je zde oproti okolním státům cestování místními autobusy.

Nejmalebnější částí Salvadoru, která každý rok přiláká tisíce návštěvníků z jiných koutů země, Střední Ameriky i z celého světa, je oblast zvaná Ruta de Las Flores, neboli „květinová cesta“.  Je to trasa dlouhá 36 kilometrů, která vede krásnými upravenými městy známými víkendovými hody na pravidelně pořádaných gastro festivalech.

 

Salvador

Los Chorros de Calera

Juaýua – gastronomické centrum Salvadoru

Na Ruta de as Flores leží několik vesnic. Nejznámější a nejnavštěvovanější je pravděpodobně Juaýua, kde jsou víkendové jídelní trhy (fería gastronómica) vyhlášené. Proto se právě zde koncentruje největší počet návštěvníků. Během dopoledne se v centru městečka vyrojí spousta stánků s otevřenými kuchyněmi. Kromě tradičních salvadorských lahůdek a různě upravovaných mas zde můžete zakusit také exotická jídla, jako jsou grilovaná morčata, leguáni nebo žáby.

 

Trh

Jídelní trh

Pokud právě nemáte chuť na jídlo, můžete z vesnice podniknout krátký výlet k místním vodopádům Los Chorros de Calera a osvěžit se v opravdu ledové vodě. Pravděpodobně se v průvodci dočtete, že cesta se musí absolvovat s průvodcem. Pokud se chcete cítit stoprocentně bezpečně, udělejte to, ale cesta je opravdu jednoduchá a v podstatě ani není možné se na ní ztratit.

Městečko Ataco plné barev


Další zajímavé místo na květinové stezce představuje pastelovými barvami pomalované městečko Ataco, které nabízí příjemné prostředí a větší klid než nedaleká Juaýua. Mnoho turistů sem zajede jen na jednorázový výlet, což je škoda. Městečko Ataco je na turisty velmi dobře připravené. Najdete zde řadu zajímavých restaurací, kaváren i hostelů. I tady se o víkendu koná jídelní trh, avšak v intimnějším a více tradičním duchu. Je to také místo, kde můžete nakoupit nádherné barevné lokální textilie a ručně malované předměty.

 

Ataco

Ataco

Bezpečnost v Salvadoru

Bezpečnost v Salvadoru jsem již okrajově zmínila. Za celou dobu, kdy jsme cestovali po této zemi, neměli jsme jediný důvod myslet si, že se jedná o nebezpečný stát. Časy se pravděpodobně změnily, ale místní si moc dobře pamatují na dřívější potyčky, krádeže i vraždy, které byly v Salvadoru na denním pořádku. Přestože dnes v zemi vládne klid a mír, všude vidíte ochranku a policisty se zbraněmi. Plní však již pouze funkci preventivní.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

V Salvadoru si  můžete jako turista zdarma zažádat o ochranný doprovod kdykoliv a kamkoliv máte namířeno a vždy vám musí být vyhověno. Musíte však podat žádost několik dní dopředu na příslušném úřadě turistické policie.

 

Autor: Eva Bicanová

 

 

Další články z této oblasti:

Salvador - malá země velkých úsměvů

Krásy salvadorského pobřeží

Kde všude se mluví španělsky?

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.