Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě San Juan

cs.wikipedia.orgVítejte v hlavním městě Portorika, ve městě, které vás dostane svou příjemnou atmosférou, vřelostí a pohostinností. Dějiny sahají až do roku 1510 a tak věřte, že staré karibské město má obrovské kouzlo, kvůli kterému sem ročně přilétají nebo připlouvají davy výletníků.

Pokud jste právě přiletěli na letiště San Juan, tak vám cesta do města zabere asi 40 minut.

Je jen na vás, pokud budete chtít nejdříve prozkoumat moderní metropoli s dlouhými písečnými plážemi a luxusními restauracemi a nebo se rovnou vydáte do starého města.

Rozhodnu za vás. Staré město, které leží na podlouhlém ostrůvku o rozloze asi 8 km² je mnohem zajímavější než moderní hotelová zástavba! 100 metrů široký průliv je s městem spojen hrázemi.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Staré město si zamilujete díky barevným domečkům s okrasnými okenicemi a dlážděným uličkám z dávných dob. Budete mít pocit, že jste se ocitli pár století zpátky .

Nejvýznamější památky jsou vojenské stavby, ale nenechte se odradit. Z například 10 km dlouhých, 6 metrů tlustých a 15 metrů vysokých hradeb spaříte panoramatické výhledy. Celé hradby byly vystavěny proto, aby odrazovaly všechny piráty Karibiku!

 

 

Další stavby – pevnosti, které stojí za vidění jsou Fuerte San Cristóbl a El Morro. Vstup do obou pevností stojí kolem 5 USD. Za návštěvu světového dědictví UNESCO to přeci stojí, ne?

V další pevnosti jménem La Fortaleza sídlí guvernér a do zahrad a některých místností se dostanete, pokud budete chtít. V El Morro najdete i muzeum, kterých je mimochodem ve městě velké množství. Myslím, že se vám bude také líbit Muzeum del Niňo, které je plné hraček a nebo lihovar Bacardi. A teď zbystřete! Prohlídka lihovaru zahrnuje i ochutnávku.  

Jakmile budete mít pevností, vojenských staveb a muzeí dost, dopřejte si odpočinek na nádherné písečné pláži, která se táhne téměř 10 kilometrů.

 

Letenky z Prahy

San Juan

  Trasa letu z Prahy s přestupem v Oslu, přehled tarifů na Kiwi.com

Cena zpátečních letenek od aerolinky Norwegian a ČSA se pohybuje kolem 12 100 Kč

 

 

Kde složit hlavu?

    Hotely v této lokalitě na booking.com

San Juan

San Juan

 

A ještě něco na závěr. Jediné, co by se dalo městu vytknout jsou spousty návštěvníků a obří výletní lodě, které denně připlouvají do jedné z nejstarší Evropany založené americké osady. Ale ono já se těm turistům vlastně ani nedivím!

 

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Hurá do Portorika!

   

Zpátky v Portoriku

   

Letiště San Juan (SJU) v Portoriku

     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.