Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Seville

Foto, en.wikipedia.orgJih  Španělska se pyšní překrásným městem. Městem, kterým protéká řeka se zajímavým názvem Guadalquivir. Stejně tak se jmenuje i provincie, ve kterém se toto město nachází, a je pro ni velmi výjimečné. Proč? Je totiž hlavním městem této provincie, a zároveň i celé Andalusie. Jednoduchá, nebo příliš složitá hádanka?

 

 

Toto čtvrté největší španělské město se nazývá Sevilla. Má více než 700 tisíc obyvatel, kteří jsou na své město náležitě pyšní. V tomto kouzelném místě, jakoby se zastavil čas. Ulicemi projíždí povozy s koňmi, lidé si vychutnávají výbornou zmrzlinu, a cítit zde můžete vůni pomerančovníků.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

  By Daniel Silva (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


Nejbližší letiště: Seville Airport

Web: www.sevilla-airport.com

Kód: SVQ


Seville

    Přehled letů z Prahy přes vyhledávač letenek Kiwi.com

 


Kromě nádherného historického prostředí tady můžeme vidět a zažít mnoho dalšího. Památky a slavnosti tohoto města jsou oblíbená turistická lákadla.

 

  • Neodolatelné památky

Alcázar - Původně maurská pevnost, nyní se však jedná o palác. Patří mezi světová dědictví UNESCO.

Giralda - Dříve se jednalo o největší věž na světě. Měří totiž 97,5 metrů! Sevillská zvonice nyní měří 104,5 metrů, a je dominantou tohoto krásného města.

Sevillská katedrála - Pochází z raného období 15. století, a je 3. největší katedrálou v Evropě.

Ale to byla pouze ochutnávka. Poznávání sevillských památek bychom se mohli věnovat opravdu dlouho. Při návštěvě tohoto města zjistíte, že ani dvoutýdenní dovolená na tomto místě nebude stačit na to, abyste je všechny poznali.

 

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

  • Slavnosti

Semana Santaa -  Týden před velikonočními svátky se nazývá svatým týdnem. Členové 52 katolických bratrstev nesou od svého kostela až ke katedrále obrovské podstavce, na nichž jsou obrazy svatých. V tomto období na ulicích můžete potkat bosé kajícníky s kříži na ramenou, a nohy budou mít spoutané železnými řetězy. Záhadné postavy s vysokými kapucemi nebo chlapci s bubínky se potulují po městě, a oslavují vítězství křesťanství nad islámem.

Býčí zápasy -  Proslulé býčí zápasy jsou atrakcí, kterou nechce propást žádný z turistů. Každý rok v dubnu bývají býčí slavnosti součástí lidových slavností. K vidění jsou také nádherné kočáry, ochutnat můžete výborná andaluská vína, zatancovat si flamenco, a užít si bujaré večery.


Tip na ubytování

Sevilla

Seville

 

 

Pronájem aut v Seville
   

 

Mohlo by vás zajímat:

Andalusie, největší oblast Španělska

Bilbao je město mnoha tváří

Kouzlo andaluského pobřeží na Guadalquiviru

Letiště Sevilla (SVQ)

Letecky do Sevilla z Vídně za 1 430 Kč

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.