Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Andalusie, největší oblast Španělska

AndalusieNejvětší kraj celého  Španělska Andalusie, to jsou nejen prosluněné pláže a maurská architektura. Toto území je velice rozmanité, snoubí se zde nádherná krajina - od olivových plantáží až po vrcholky známých pohoří Sierra Morena a Sierra Nevada - s velice živými a kulturně bohatými městy jako Sevilla a Córdoba.  

 

Andalusie má velmi bohatou historii, do povědomí se dostává hlavně v roce 711, kdy zde vládli Arabové a o pár let později se stala součástí Córdobského chalífátu. Tento důležitý milník v dějinách Andalusie měl vliv na vývoj oblasti, především na architekturu a politický život.

Příkladem arabských skvostů jsou památky v Córdobě či Granadě

 

     
 

Čtěte také: Jak dlouho trvá let do Andalusie?

 
     

 

Andalusie

 Mapa

 

Córdoba, Granada a Sevilla jsou trojicí měst, které je nutností při cestě do Andalusie navštívit. Ale známé je také město Ronda, což je údajně nejromantičtější město Španělska.

 

 

Sevilla, hlavní město Andalusie, je známá především díky zvonici Giralda. Bývalý minaret byl v době svého postavení největší věží na světě (97,5 metrů), nyní je ještě o více než deset metrů vyšší kvůli přestavbě katedrály.

Dnes patří tento pozůstatek arabské architektury na seznam světového dědictví UNESCO. Sevillská katedrála (3. největší v Evropě), která stojí na místě původní mešity, ze které byl ponechán právě pouze minaret Giralda, se začala stavět ve 14. století.

 

   Ubytování

  Tip na hotel (Sevilla): Pension Catedral Cena na noc pro dva - 620 Kč
  Tip na hotel (Sevilla): Pension Gran Plaza Cena na noc pro dva - 780 Kč

 

Mezi další neméně důležité památky v tomto městě patří rozhodně královský palác Alcázar, který je spojením maurské a gotické architektury, a Plaza de España. Toto náměstí, které také spojuje několik stavebních stylů, totiž ocení především fanoušci Star Wars, jelikož se zde natáčelo pár scén z druhé epizody. Můžete se projít po obloukových schodech, po kterých kráčela Padmé, Anakin i R2-D2. 

Sevilla ale nejsou jen památky, město je proslulé také býčími zápasy a tancem flamenco. Pro tento tradiční sport byla v Seville vybudována jedna z nekrásnějších arén Plaza der Toros.  

Na úpatí Sierry Nevady se rozkládá město Granada, další památka z doby arabské vlády. Kromě rozlehlého Národního parku a přírodní rezervace se zde nachází i architektonické pamětihodnosti jako komplex Alhambra či letní palác Generalife. Alhambra je původní maurský komplex paláců a pevností, který společně s palácem Generalife a čtvrtí Albayzín patří do světového dědictví UNESCO.

 

   Ubytování

  Tip na hotel (Granada):AB Pension Granada  Cena na noc pro dva - 520 Kč
  Tip na hotel (Granada):Posada Azahar Cena na noc pro dva - 600 Kč

 

Córdoba se také pyšní mnoha významnými památkami, především v mešitě Mezquita, kde se spojily arabské prvky s křesťanskými. Důležité je také staré židovské město Juderia a starověký římský most Puento Viejo se 16 oblouky.  Nejen Sevilla má tradici v býčích zápasech, v Córdobě zde k těmto zápasům sloužilo Plaza de la Corredera, kde se konala i různá představení. Za městem se pak nachází archeologické naleziště Medina Azahara, zříceniny paláce z 10. století.  

 

 

Pohoří Sierra Nevada skrývá také přírodní skvosty v podobě horských vesniček v oblasti La Alpujarra.

Provincie Málaga pak nabízí skalní útvary El Torcal a provincie Almería přírodní park Cabo de Gata. Nezapomenutelný je také výlet do městečka Guadix, kde se nachází proslulé jeskynní obydlí. Jestliže toužíte po přímém doteku s přírodou, rozhodně nesmíte zapomenout navštívit britský Gibraltar, který je na dosah, obývaného volně žijícími makaky.

Autor: Natálie Petrová

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť ve Španělsku

Hranice Andalusie

Seznam měst a letovisek - Španělsko

Last minute dovolená - Andalusie

Letiště v Andalusii

Průvodce - Andalusie

Města v Andalusii

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.