Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Sharm El Sheikh

cs.wikipedia.orgSharm El Sheikh je egyptské letovisko plné života, ležící na Sinajském poloostrově. Díky různorodým možnostem, které toto místo nabízí, se jedná o jednu z nejlepších a nejoblíbenějších destinací vyhledávanou turisty z celého světa.

 

Lákadel zde naleznete opravdu mnoho,  slunečné pobřeží, čistou průzračnou vodu, nádhernou přírodu a turistická letoviska, která jsou zachovávána v evropském stylu.

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

Možná vás překvapí, že ještě v 60. letech byl Sharm El Sheikh tichou rybářskou komunitou.

S přísunem nových investic, které se zaměřili na výstavbu budov a ochranu přírody, celé toto místo rozkvetlo a proměnilo se na jedinečné lákadlo.

Velký důraz se zde klade právě na ochranu přírody hlavně kvůli tomu, že se zde nacházejí unikátní ekosystémy. To hlavně ocení potápěči, jelikož se jedná o mořské korály, které jsou hlavním místním podmořským lákadlem.

 

Sharm El Sheik

  Trasa letu z Prahy do Sharm El Sheik, přestup v Istanbulu, linku provozuje turecká společnost Pegasus Airlines, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Místní hotelové komplexy jsou často využívány jako vhodná místa pro různé konference, kterých se tady konalo mnoho a některé z nich i mezinárodního významu. Možná i díky tomu toto místo bylo vybráno jako cíl jednoho ročníku známé rallye Paříž - Dakar.

 

V tomto městě se také můžete spolehnout na to, že vždy bude krásné počasí vhodné na koupání. V zimním období je zde průměrná teplota cca 20℃ a v letním období je zde velmi horko a teploty mohou dosáhnout až 45℃.

Většina turistů zde zavítá hlavně kvůli plážím. Mnoho z nich je součástí hotelových komplexů, na které mají přístup pouze jejich hosté. Okolí je však plné různých zátok a pláží.

Můžete se tam koupat, opalovat a jistě jsou i perfektním místem pro dětské radovánky. Možností však máte mnohem více. Naleznete zde hned několik služeb, které vám nabízejí různorodé vodní sporty, jako je jízda na nafukovacím banánu či windsurfing, který je umožněn díky výborným povětrnostním podmínkám. Na pláži si můžete zahrát volejbal či golf. Také je možná jízda na koních či velbloudech.

Pro náročnější je tady i možnost potápění se za krásami ojedinělých korálů.

 

 

Místní hotely jsou známé svou vysokou kvalitou a je jedno, jestli se jedná o pětihvězdičkový komplex, či standardnější ubytování. Skoro všude naleznete bazény, ale také i další přidružené služby jako jsou bary, sauny, masážní salóny apod. Do centra se můžete vydat za nákupy, ale naleznete tady i další obchody, které se mohou na dovolené hodit, jako je banka či lékárny. Lékařskou péči naleznete i přímo na hotelích, některé z nich mají totiž i svého vlastního praktického lékaře anebo v místní nemocnici.

 

Zdroj videa: YouTube CC, yoldaolmak, Sharm El Sheikh - Egypt

 

Zdroj videa: YouTube CC, Pavel Mostovoy, Sharm El Sheikh - Egypt

 

Jediné, na co zde opravdu nenarazíte, je nuda. Možností je spousta, stačí si jen vybrat. Je zde mnoho noční zábavy, diskoték a kasin. Také se můžete vydat na výlet za poznáváním historie, či plavbou lodí s proskleným dnem, která umožňuje prohlídku podmořského světa bez nutnosti potápěčské výzbroje. Sharm El Sheikh je nádherným letoviskem plným života, kde budete mít o zábavu postaráno nejen vy, ale hlavně vaše děti.

 

Ubytování v této lokalitě:

Sharm El Sheik

 


*Autor úvodní fotky - Guschin [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Co navštívit v Egyptě?

   

Měna v Egyptě

   

Seznam letišť v Egyptě

   

Jak dlouho trvá let do Egypta

   

Jak se dostat do Egypta

     

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.