Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Slunečné pobřeží v Bulharsku má dost místa pro rodiny i párty

Slunečné pobřežíBulharské Slunečné pobřeží (Slanchev Bryag) u Černého moře je známé díky nekonečným písečným plážím s pozvolným vstupem do moře a nezvykle teplému počasí. Spousta atrakcí zabaví rodiny s dětmi a na své si přijdou i milovníci klubů a diskoték. Ne nadarmo se totiž říká Slunečnému pobřeží „Bulharská Ibiza“.


 

Historické pamatáky v Nesebaru

Starobylé jádro města Nesebar, ležícího na poloostrově na jižním konci Slunečného pobřeží, patří pod ochranu světového dědictví UNESCO. Je tu totiž dochovaná spousta architektonických památek, za nimiž se můžete vydat. Město bylo založeno na konci doby bronzové a se svou víc než 3200 letou historií patří k nejstarším městům v Evropě. V Archeologickém muzeu se seznámíte s dlouhou historií města a Etnografické muzeum vám umožní nahlédnout do tradičního života včetně místních zvyků ve starém kupeckém domě s několika typicky zařízenými pokoji.

Nejvíc památek je v tzv. Starém městě a k nejpozoruhodnějším patří Kostel Ježíše Krista Pankratora, nejzachovalejší středověký kostel, Kostel sv. Sofie, postavený na konci 5. století a důležitá součást biskupské rezidence, nebo kamenné stěny opevnění pocházející z různých období, jejichž část je zaplavená postupujícím mořem. Město si můžete prohlédnout i na půldenním výletu s průvodcem.

 

 

Vodní atrakce a sporty

Kromě obvyklých plážových sportů si spoustu zábavy užijete i při návštěvě některého z akvaparků a při potápění, na vodních lyžích nebo při parasailingu. Jejich výhodou oproti ostatním evropským letoviskům je nízká cena. Action Aquapark se superrychlými tobogány stejně jako s těmi pro rodinné sklouznutí a spolu s dostatečným množstvím atrakcí patří k oblíbeným turistickým cílům.

 

Párty až do východu slunce

Slunečné pobřeží je také oblíbené u mladých, kteří se chtějí bavit. Místní kluby nejsou předražené a nabízí zábavu až do rána. Navíc si tu můžete užít neobvyklé atrakce, jako je párty s pěnou, na lodi nebo párty s neonovými barvami. Na té nejdřív obejdete několik klubů, až skončíte v Disco Orange pod UV světly a postříkaní neonovými barvami.

Mezi nejvyhlášenější diskotéky patří Bedroom Beach (webové stránky) nebo Bubbles Beach Bar (FB stránky).

 

Různorodé plavby okolo pobřeží

Z výletů okolo pobřeží si můžete vybírat. Společnost FastFerry nabízí přepravu mezi městy pobřeží na rychlém plavidle „na křídlech“ (loď hydrofoil, jejíž trup se nedotýká hladiny). Další společnosti nabízí třeba denní rodinný výlet na katamaránu, romantickou plavbu při západu slunce s večeří nebo párty loď s taneční i opalovací palubou a skluzavkou ústící přímo do moře.

 

Dobrodružství na safari

Změnu si můžete udělat i při celodenním výletu na safari, které začíná ve vesnici Marinka (kousek od města Burgas). Na offroadových autech se projedete zdejší krajinou, příležitost budete mít k rybaření a střílení ze vzduchovek, zahrnutá je i návštěva tradiční vesnice s ochutnávkou místní stravy, oběd v lidovém komplexu s úchvatnými výhledy na okolí a jízda na oslech a odpolední piknik s programem.

 

Jak se sem dostaneme?

Trasa letu

Přehled tarifů ve vyhledávači letenek Kiwi.com

 Z Prahy můžeme letět přímo do Burgasu díky spojům ČSA. Z letiště v Burgasu na Slunečné pobřeží jezdí několikrát za den autobus, cena jízdného je přibližně 60 Kč. Další alternativou je využití některého z taxíků, cena zhruba 200 Kč.

 

 Hotely v této lokalitě přes booking.com

Hotely

 


*Autor úvodní fotky - Vesveter at Russian Wikipedia [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

         
    Mohlo by vás zajímat:    
   

Největší letiště v Bulharsku

Hranice Bulharska

 
         

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.