Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sopoty, město mnoha tváří

Sopoty, malé městečko nacházející se v severní části  Polska, u Gdaňského zálivu, je nejmenším městem tzv. Trojměstí, které tvoří společně s městy Gdaňsk a Gdyně. Přestože v tomto městě žije pouze čtyřicet tisíc obyvatel, skýtá mnoho zajímavostí.

 

 

 

Toto lázeňské město je známé zejména svým dlouhým molem, které svojí délkou 511,5 m představuje nejdelší dřevěné molo v Evropě a jehož podstatná část se nachází právě v Gdaňském zálivu. Jen několik desítek metrů od něj se tyčí známý Grand Hotel, v kterém se v dřívějších dobách ubytovávalo mnoho slavných osobností. Byli jimi například Charles de Gaulle, Fidel Castro, Adolf Hitler či nejznámější český zpěvák Karel Gott.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

     
                                Předpověď počasí - Sopoty  
     

 

A proč jsou Sopoty vlastně známé jako lázeňské městečko? Lázeňství se zde provozovalo již v 16. století a to zejména obyvateli Gdaňsku. O dvě století později, při tzv. dělení Polska, ovládli Prusové jeho značnou část a začali zde budovat veřejné lázně,  včetně sanatoria.

Za dob pruské nadvlády se Sopoty staly oblíbeným odpočinkovým centrem pro mnoho vládnoucích rodů. Dokonce i císař Vilém II. tu vlastnil letní dům, aby mohl lázně navštěvovat.

Velkou podívanou pro návštěvníky lázní se stala fontána známá hlavně pro svůj bromidový pramen, kterému se přezdívá „inhalační houba”.


Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Europa 

Cena na noc pro dva - 1 598 Kč
 

Casa Di Pinokio

Cena na noc pro dva - 732 Kč
 

Serce Sopotu

Cena na noc pro dva - 850 Kč

 

Dalším místem, jež je nezbytné navštívit, je pěší zóna v ulici Monte Cassino. Místní obyvatelé ji přejmenovali na více polsky znějící „Monciak”. Na této šest set metrů dlouhé ulici si přijde na své každý turista, který se sem vdá na procházku.

Najdete zde řadu galerií,  kaváren či muzeí a ani večer Monciak nespí. V tu dobu se otevřou místní bary a restaurace a všude to překypuje hudbou a zábavou. Avšak největší atrakcí, kterou zde můžete uvidět, je tzv. Křivý dům, který byl postaven v roce 2004. Tato nezvyklá budova se okamžitě dostala na seznam nejkurióznějších staveb světa.

 

 

Ani muzikální nadšenci se v tomto městě rozhodně nudit nebudou. Největší a nejznámější pěveckou soutěží konající se v Polsku je mezinárodní festival s názvem The Sopot International Song Festival, který se v Sopotech koná již od roku 1964. Tato pěvecká soutěž, s mnoha dalšími festivaly a koncerty, je pořádána v zastřešeném amfiteátru zvaném Lesní opera.

 

 

Dokonce i sportovci se zde dokážou parádně zabavit. Nejen že se dá poležet na krásných bílých plážích, ale Gdaňský záliv je taktéž ideální pro všechny druhy vodních sportů. Nachází se zde také atletický a fotbalový stadion nebo jezdecká škola. Avšak nejznámějším sportovištěm je sportovní hala ERGO ARENA, kde se v roce 2014 konalo halové mistrovství světa v atletice.

V tomto městě se zkrátka nudit vůbec nebudete.

Autor: Michaela Sochorová

 

 

 

 


Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť v Polsku

Seznam měst - Polsko

Nejvyšší hora Polska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.