Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Svinoústí - lázně a moře

en.wikipedia.orgPolské město Svinoústí, ležící na řece Svina, se možná nezdá na první pohled jako ideální destinace pro dovolenou, opak je ovšem pravdou.

Ať už se chcete podívat na nejvyšší maják v Baltském moři, gotický kostel z 15. století, nebo zmenšenou repliku Andělského hradu v Římě (také známého jako Hadriánovo mauzoleum), je pro vás ideální zamířit na sever, a nechat se ovanout polskou silně nábožensky založenou kulturou a půvabnou lokalitou poklidného lázeňského městečka.

 

 

Svinoústí se rozkládá na 47 ostrovech, z nichž pouze tři největší – Uznojem, Volyň a Karsibór jsou obydlené. Je zde mnoho volné přírody, například na ostrově Karsiborska Kepa je ptačí rezervace s více než 140 druhy ptáků.

 

en.wikipedia.org

 

Město díky zvýšenému obsahu jódu ve vzduchu i vodě (což má léčivé účinky na alergiky i lidi s onemocněním dýchacích cest) vsadilo na svůj lázeňský potenciál. Tak kupříkladu kousek od pláže se nachází Villa Delfin SPA, lázně, které přirozeně nabízejí i ubytování a spousty dalších aktivit. Za dvoulůžkový pokoj zde od července do září zaplatíte přibližně 2 500 korun. Jsou zde pak samozřejmě ještě hotely, které nejsou tolik specializované přímo na wellness, to mohou být hotely Polaris anebo Atol, kde je cena o něco nižší a může klesnout i pod dva tisíce korun.

Výběr z booking.com:

Pokud jde o počasí, mírný podnebný pás zajišťuje teploty ne nepodobné těm u nás. Nejteplejší měsíce jsou červen, červenec a srpen, nejchladnější naopak leden, únor a prosinec. V zimě se však jedná o město s průměrně nejvyšší teplotou v Polsku. Nečekejte však žádné třicítky, průměrně se zde teplota v srpnu pohybuje kolem 17°C, v zimě je to přibližně 0 - 1°C.

Pokud se rozhodnete Svinoústí navštívit, určitě nebudete litovat. Lázeňský zážitek poblíž moře, ve městě obklopeném přírodou, a procházka po památkách převážně křesťanského rázu, které však svou krásou oslní snad kohokoliv, to je dovolená, co svou mírou klidu a pohody dokáže zcela kompenzovat poležení na přecpaných chorvatských plážích.

 

Autor: Jaromír Jurkovič

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam lázní na Slovensku

Seznam českých lázní

Přehled maďarských lázní

Teploty moří

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 31.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.