Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Temperamentní San Sebastián zve turisty na pláže i k prohlídce památek

O tom, že  Španělsko patří k nejkrásnějším dovolenkovým destinacím svědčí už městečko na jeho severu - San Sebastián. Turisty láká na vyhřáté pláže, do historického centra města i k místní největší kulturní akci.

 

 

Kouzelná atmosféra vás bude provázet celým městem

V jakémkoliv španělském městě na vás dýchne temperamentní atmosféra. U San Sebastián tomu není jinak. Svou rozprouděnou krev můžete zchladit ve vlnách Biskajského zálivu. Vedle pláží Ondaretta a Zurriola vyniká pláž La Concha. Ta má tvar mušle a odtud pochází i název pláže - La Concha = mušle. Co je na pláži tak atraktivního? Kromě již zmíněného netradičního tvaru i pozvolný vstup do moře (vhodné zejména pro malé děti) a dlouhá promenáda, která se táhne po celé délce pláže. Najdete zde obchůdky, stánky, bary a restaurace. Celkově velkou zábavu a rušný život.

 

Zdroj videa: YouTube CC - thecastlehunter, San Sebastián

 

Pokud by vás to na pláži La Concha omrzelo, můžete se trajektem přepravit na nedaleký ostrov sv. Kláry. Ten získal na výjimečností svou pláží, která je vidět jen při odlivu. A bezesporu svým majákem.

 

Zdroj - openstreetmap.org

 

Centrum města San Sebastián vám poodhalí svou historii

S pokožkou dostatečně opálenou si můžete, třeba za občerstvením, vyrazit do historické části města San Sebastián. Tam stojí za obdiv řada církevních staveb, sochy a jiné zajímavé architektonické skvosty. Jmenovat můžeme kostel Santa Mária, kostel San Vicente nebo katedrálu San Sebastián.

Oblíbeným místem k zastavení je i místní radnice, divadlo či muzeum. Svou krásou vás jistě oslní i velkolepý palác Miramar. Projít se můžete po mostě María Cristina z roku 1905.

 

Tip na hotel: Pensión Tximistarri Cena za noc pro dva - 1 820 Kč
Tip na hotel: Pensión San Juan Cena za noc pro dva - 1 845 Kč

 

Město střeží socha Krista na vrcholu Urgull

Vysoká a vzbuzující respekt. Taková je socha Krista, která je součástí hradu La Mota na vrcholu Urgull. Socha střeží město a výhled si bezesporu užívá. Stejně tak to můžete udělat i vy. Soše vaše společnost vadit nebude a vy uvidíte nejen na město, ale i za jeho hranice.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Old movie Lover, San Sebastián

 

Filmový festival a klub ledního hokeje jsou kulturními střípky města San Sebastián

Kromě pláží a historie si ve španělském San Sebastián užijete i trochu kultury. Městečko na severu Španělska každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival. Takto se děje ve velkém kongresovém centru Kursaal. A další zajímavostí je i klub ledního hokeje v San Sebastián. 

Chystáte se na dovolenou, ale nemůžete se rozhodnout o destinaci, do které zamíříte?  San Sebastián vám s rozhodnutím pomůže.

Autor: Andrea Nováková

 

 

     
            On - line předpověď počasí - San Sebastián Španělsko  
     

 


 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť ve Španělsku

 

Seznam měst a letovisek - Španělsko

   

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.