Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Toronto

cs.wikipedia.orgNejlidnatější město Kanady, Toronto, leží v jižní části země. Nachází se ne severozápadním břehu stejnojmenného jezera. Toronto je velmi silným městem, co se týče ekonomické stránky. Možná právě díky tomu je torontská akciová burza jedna z nejvýznamnějších na světě.

Nejedná se však o globálně významné město pouze v rámci finančního sektoru, ale také díky filmové či softwarové produkce. Nachází se zde i několik hlavních sídel větších kanadských společností.

 

 

Kosmopolitnější město než je Toronto byste v Kanadě hledali marně. Své útočiště zde hledá mnoho přistěhovalců, kteří sebou přinášejí své osobité zvyky, kulturu a převážně kuchyni. Tyto různorodé etnické skupiny a jejich působení se jasně podepisuje na celém městském životě.

V Torontu se můžete těšit na nízkou kriminalitu, čisté prostředí, vysokou životní úroveň a hlavně na otevřenost obyvatel, díky které celé město vzkvétá a rozvíjí se.

 

  Zdroj: openstreetmap.org


Zdroj videa: YouTube CC Dave Isenor, Toronto


Nejspíše nebude žádným překvapením, že Toronto je velmi často označováno jako jedno z měst, které disponuje nejlepšími životními podmínkami. Pokud Toronto navštívíte pouze jako turisté, můžete se také těšit na mnoho památek a zajímavostí.

Toronto je překvapivě velmi „zelené“ město, v kterém se hojně vyskytují parky a další veřejná místa uzpůsobena k odpočinku. Také se zde nachází zoologická zahrada, která díky svým mnohým exponátům se může řadit mezi ty největší zoo na světě.

 

cs.wikipedia.org

   CN - Tower

 

Vyhledávány jsou také Torontské ostrovy, které leží poblíž městského centra. Zde Vás překvapí turistické stezky, rybníky, zahrady, pláže a další místa k pikniku. Hlavní turistickou zajímavostí je určitě kdysi největší samostatně stojící stavba světa CN Tower. Její výška je neuvěřitelných 553 metrů. Také je přístupná pro veřejnost. Nahoru se dostanete pomocí proskleného výtahu a tam na Vás čeká úžasný výhled na celé město.

 

Letenky z Prahy do Toronta

Toronto

Trasa letu z Prahy do Toronta, s jedním přestupem ve Frankfurtu, lety zabezpečuje např. aerolinka Lufthansa, přehled tarifů na webu Kiwi.com, přímé lety (bez přestupu) z Prahy nabízí AirCanada za cca 12 tis. , doba letu 9h

       Mohlo by vás zajímat: Informace o letišti Toronto (YYZ), čtěte zde

Dalšími budovami, které Vás jistě zaujmou nejen svou architekturou, jsou stará městská radnice, která je postavena z pískovce a hned vedle stojící nová radnice ve zvláštním tvaru dvou polokruhů. Nejvýstřednější atrakcí města, turisty hojně navštěvovanou, je až bizardní palác Casa Loma. Tato budova postavena na popud sira Henryho Pellata, je známá tím, že je honosně ozdobena nesmírným počtem věžiček, cimbuří a zvláštních doplňků.

Za zábavou jistě vyrazte do čtvrti Distillery District, která je proslulá svým uměleckým a zábavním zařazením. Zde můžete objevit více než 30 uměleckých galerií či muzeí. Pokud se zde budete potloukat na začátku září, jistě navštivte každoroční mezinárodní filmový festival.

 

Pokud do Toronta zavítáte, určitě si naplánujte cestu i na okraj města a to do zábavního parku Canada’s Wonderland, který se pyšní 200 atrakcemi. Věřte, že o zábavu v Torontu, budete mít vždy postaráno.

 

      Přehled ubytování v této destinaci

Toronto - booking.com

Toronto


* Autor úvodní fotky - By David Wilson from Oak Park, Illinois, USA [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat:

Akční letenky do Kanady

Letenky do Toronta za 12 190 Kč

Nová přímá linka Praha-Toronto

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Dave Isenor Toronto - Kanada

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.