Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Turisty nepolíbený Camara de Lobos

Tato malá  rybářská vesnice, kterou nejvíce proslavil Winston Churchill svým obrazem jednoho z místních přístavů, je turisty téměř nedotčené místo, vzdálené jen deset kilometrů od Funchalu – hlavního města portugalské Madeiry.

 

 

Obec, se 17 tis. obyvateli, je typická svými původními stavbami a rybolovem. Ten je zde už po dlouhá léta hlavním zdrojem obživy. Místní rybáři žijí v obydlích podél přístavu a loví největší specialitu kraje – šupinoploutevce černého. Tato ryba má sice podivný název, ale patří mezi delikatesy, které si můžete dopřát pouze zde, na Madeiře. Mezi další speciality patří  pivo Coral, které se už od roku 1996 vyrábí v místním pivovaru.

Že je Madeira opravdu rozmanité místo, dokazuje také obec Estreito de Camara. Tohle místo leží ve svahu nad obcí Camara de Lobos a patří mezi vyhlášené vinařské středisko.

 

Ostrov Madeira, přímořský Camera de Lobos leží kousek nalevo od Funchalu, zdroj - openstreetmap.org

 

Městečko je typické svou panenskou přírodou a původními stavbami. Není totiž turisty tolik vyhledávané, takže zde zásah nebyl natolik razantní a to tohle místo dělá ještě o něco přitažlivějším. Název Camara de Lobos, který v překladu znamená tulení doupě, byl odvozen právě od těchto zvířat, kteří zde kdysi žili ve skalních dutinách podél břehu Atlantského oceánu.

Pokud se zaměříme na historii, můžeme zjistit, že obec od devatenáctého století navštěvovala princezna Sisi nebo, že zde kdysi přebýval objevitel Madeiry, kapitán Zarco. Z místních památek můžeme navštívit například kapitulní kostel svatého Sebastiana či majestátní kapli Nassa Senhora de Colhan. Za vidění určitě také stojí loděnice, kde vznikla kopie Kolumbovy lodi Santa Maria, která turisty vozí kolem ostrova.

 

Rybářská vesnice Camara de Lobos


Celé místo na západě uzavírá útes Cabo Girao. Turisté, kteří si chtějí celou krajinu projít a užít si tak krásnou přírodu, mohou jít pěšky z Funchalu po pobřežním chodníku. Dalším místem, které rozhodně stojí za vidění, je pohled z kopce u kříže nad vesnicí. Pod vámi se bude rozprostírat přístav, funchalský záliv nebo plantáže banánů. Pokud půjdete o něco výše, dostanete se k vinicím nebo třešňovým sadům.

 

Tip na ubytování:  Ribeiro Real Cena na noc pro čtyři - 2 440 Kč

 

Jak už zde bylo zmíněno, Camara de Lobos nepatří mezi destinace, které jsou typické pro turistický ruch. O to krásněji proto mohou místa, jako například mys Girao nebo oblázkové pláže, působit krásněji.

 

Autor: Eva Farniková

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.