Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

V Bergamu spatříte doslova celou Itálii

cs.wikipedia.orgNeobvyklý reliéf je první věcí, které si turisté přijíždějící do Bergama všimnou. Perfektně rovné spodní město prudce a náhle stoupá k baštám ze 16.století obklopujících staré město na samém vrcholu kopce (obě části propojují lanovky).

Kontrast je o to větší, protože uličky v novější části města lemují moderní a klasicistické budovy, zatímco úzké uličky starého města nahodile vyplňují románské a renesanční stavby. V tomto horním starém městě, nazývaném Citta Alta, se nachází většina turistických atrakcí.

 

cs.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Piazza Vecchia

Pozoruhodná směsice patricijských domů, jimž vévodí radnice Palazzo dlla Ragione,obklopují plac ve středu starého města. Hlavní náměstí si projdete v úplném klidu, protože sem nesmí doprava, a to hlavně v noci, kdy je náměstí romanticky osvětlené. Ve středu stojí slavná fontána Contarini zdobená lvy, kterou můžete obdivovat z jedné z kaváren na náměstí.

 

 

Bazilika Santa Maria Maggiore

Přes podloubí v horní části náměstí se dostanete na Piazza del Duomo, na němž se tyčí bergamský architektonický poklad. Bazilika Santa Maria Maggiore byla vystavěná jako románská stavba s nepravidelným půdorysem. Během staletí se na ní projevily další vlivy, jako lvi hlídající vstup na krásné gotické markýze, uvnitř jemné renesanční chórové lavice, barokní štuková práce a tapisérie.

 

Kaple Colleoni a katedrála Sant'Alessandro

S bazilikou sousedí kaple Colleoni (Cappella Colleoni) v raně renesančním slohu s bohatě zdobenou fasádou vícebarevným mramorem. Nástropní malby nad hrobkou uvnitř byly přidané až o několik století později. Na dalším konci Piazza del Duomo je katedrála Sant'Alessandro s později přidanou neoklasicistní fasádou.

 

Muzea a nejlepší zmrzlina na světě

V samotném centru a jeho blízkém okolí sídlí většina muzeí. Už jen budovu stojí za to vidět u muzea Donizzetiano, které se specializuje na hudebníky (Rossini, Bellini, Verdi). Muzeum přírodních věd a archeologie pořádá prohlídky i v angličtině. Za rohem tohoto muzea je cukrárna La Marianna s údajně nejlepší zmrzlinou na světě. Velkolepý palác poskytl střechu Accademia Carrara, muzeu umění s řadou děl italských mistrů.

 

Levné ubytování

 Tři nejlevnější hotely z portálu booking.com

Bergamo

 

Letecké dopravní spojení z Prahy a Brna

Aeroport Bergamo (BGY) najdeme nedaleko metropole Milán a spojení zajišťují víceméně low cost aerolinky. Z Prahy můžete letět s maďarským dopravcem Wizzair a irským Ryanair. Z Brna vás sem dopraví během letního letového řádu Ryanair. Nově můžete leťet do Bergama také z Ostravy s aerolinkou Ryanair.

 

 

Mapa

Trasa letu z Prahy, letenky si můžete vyhledat na Kiwi.com, přímá letecká linka od tohoto roku spojuje též Ostravu s touto destinací


Autor: Kristýna Hašková

 

 

           
        Počasí on - line v této lokalitě  
           


 


*Autor úvodní fotky - By Calips (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat:

Akční letenky do Milána - Bergamo za 869 Kč

Ryanair: Ostrava - Milán (Bergamo) již za 430 Kč!

Letecky do Bergama za 1 162 Kč

Jak dlouho trvá let do Bergama

Přehled lyžařských zájezdů

Jak se dostat do Lombardie?

 

 

  

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.