Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vesnice Dinjiška - klidné místo v zálivu

Malá a malebná  chorvatská vesnice Dinjiška leží na jihu ostrova Pag a je obklopena tichým a mělkým zálivem, na kterém je několik izolovaných a klidných pláží. Na konci zálivu jsou solany – jílové bazény, které byly vytvořeny francouzskou vládou na konci 19. století a sloužily k zachycování soli.

 

 

V centru je dominantou kostelík sv. Mauricia, o kterém byla dochována nejstarší zmínka z roku 1354, když získal jednu z dotací od rodiny Grisogonových.

Nicméně původní podoba vesnice s dnešním dnem už úplně nesouhlasí, protože Dinjiška prošla v šestnáctém století rozsáhlou přestavbou. Ačkoli je vesnice malá a poměrně neznámá, má toho hodně co nabídnout a je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Klidné místo pro dovolenou se vším potřebným

Kromě blízkosti kulturních a historických center jsou v okolí také čtyři národní parky. Samotná vesnička je ideální pro jízdu na  kole, plavání,  rybaření a procházky. Plážový volejbal, bowling a  fotbalová hřiště jsou také součástí zázemí.

Možné je také přeplavat záliv a objevit nedotčenou přírodu žijící svým vlastním životem na druhé straně zálivu. Dostat se na druhou stranu je také možné procházkou.

Ve vesnici je možné zakoupit každý den čerstvé  ryby od rybáře, anebo se můžete najíst v jedné z pěti restaurací, které mají v nabídce rozmanitou středomořskou kuchyni.

Oblast Dinjišky je především zemědělská, v okolí se pěstuje vinná réva, olivy, ovoce a zelenina.

 

  Ubytování v této likalitě

     
 

Apartments Perla

Cena na noc pro čtyři - 3 420 Kč
     

 

Výlety mimo vesnici

Kilometr a půl za vesnicí leží ornitologická rezervace Veliko Blato, kde lze pozorovat ptáky a také si prohlédnout hezkou přírodu. Součástí rezervace je průzračné jezero s vodní věží.

 

Autor: Karolína S.

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.