Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce ostrovem Pag

Území bývalé Jugoslávie, které v dnešní době dělíme na vícero států, je stále velmi oblíbenou destinací. Kvarnerské ostrovy nacházející se na západě  Chorvatska jsou vítanou oblastí zejména pro evropské turisty, a to hlavně díky jejich dostupnosti. Je možné přicestovat vlastním vozem a na místo se dopravit trajektem, případně využít leteckých společností a poté opět lodní přepravu.

 

 

Ostrov Pag se rovněž nachází na tomto území, konkrétně je od pevninského Chorvatska oddělen Velebitským průlivem. Spojení mimo trajekt zajišťuje také most postavený roku 1969, který je namířený z ostrova směr Záhřeb a naopak.  

 

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

 

Zdroj: YouTube CC Ourtrips, ostrov Pag, Chorvatsko

 

Stejně jako okolní krajina mimo ostrov je mírně hornatý a skalnatý. Pobřeží rozmanitě člení několikero zálivů a jemné střídání kamenitých a písčitých pláží.

Část plochy využívá domácí obyvatelstvo pro hospodářské účely. Různé byliny jako šalvěj a tymián pocházejí právě z těchto končin, které rostlinám poskytují teplé klima a zároveň čerstvý vánek. Setkat se tu můžete také s chovnou zvěří, jako jsou např. ovce.  

K dispozici je zde velká nabídka ubytovacích zařízení. Lze využít hotelů, apartmánů a dveře jsou tu otevřeny i těm, kteří by rádi strávili dovolenou v kempu.

Výběr nejlevnějšího ubytování v této lokalitě

(Tip na hotel v městě Pag)  Guest House Frane Cena na noc pro dva - 1 102 Kč
(Tip na hotel v městě Pag)  Apartments Blato  Cena na noc pro dva - 1 252 Kč
(Tip na hotel v městě Pag)  Apartments Jelica Cena na noc pro dva - 1 320 Kč

 

S ubytováním se také těsně pojí stravování. Pro návštěvníky je zde k dispozici spousta taveren, stánků a širší výběr zajistí supermarkety. Restaurace vybízejí k ochutnání sýrů, mořských plodů a degustaci vín pocházejících z této oblasti.                                    

Hlavní město ostrova rovněž nazýváno Pag, leží v jihovýchodní části ostrova.

Plánovaná výstavba proběhla již v patnáctém století. Tato lokalita je propletena stavbami a památkami převážně z šestnáctého a sedmnáctého století. V letních měsících je zde obvykle připraven kulturní program, který vás při procházení zabaví.

Romantickou procházku můžete zakončit navštívením Pažského zálivu, ke kterému přiléhá přístav s okouzlujícím nočním osvětlením.

 

Pohled na město Pag

 

Další částí ostrova, kterou nemůžeme neopomenout je vesnice Lun pyšnící se olivovníky, jejichž stáří se datuje do stovek let. Zdejší klima je pro pěstování této plodiny přívětivé, a proto ji tu můžete často zahlédnout.                                                 

Množství místních barů a diskoték mírně zaostává svým počtem za okolními ostrovy a vyžití nabízí spíše přes den. Vodní lyže, potápění, tenis a další. To vše je jen zlomek sportovních aktivit, které zde můžete provozovat.                                                   

Dovolená na tomto místě osloví hlavně rodiny s dětmi a další stoupence klidných nocí. Příznivci jídla, jachet a vodních živočichů budou tuto část světa milovat.

Autor: Tereza Hotovcová

 

 


Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť v Chorvatsku

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Nejoblíbenější destinací je pro Čechy znovu Chorvatsko

Jak dlouho trvá cesta letadlem do Chorvatska?

Měna v Chorvatsku

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.