Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vydejte se kousek za hranicemi do města Karpacz

en.wikipedia.org polském městečku kousek od Sněžky si užijete aktivní odpočinek na sjezdovkách i opečovávaní v komfortních wellness hotelích. Zajímavé pamětihodnosti doplňuje široká nabídka restaurací a ubytování.

 

Městečko připomíná spíše větší vesnici roztaženou do délky, kde těžko najdete jasné centrum. Nebude-li vám stačit poklidnější dovolená přímo ve městě, můžete se na spoustu výletů vydat do blízkého okolí a v městečku si zřídit příjemnou základnu.

 

   Trasa jízdy  autem z Prahy do Karpacz. Vzdálenost: 171km. Čas: 2:33.

Karpacz

Zdroj: openstreetmap.org


Středověký dřevěný kostel

Jednou z největších atrakcí městečka je dřevěný kostel Kościół Wang. Chrám postavený ve 12.století u jezera Vang v jižním Norsku, odkud ho kvůli nedostatku financí prodali, rozebrali a převezli v roce 1841 do Štětína a pak do Královského muzea v Berlíně.

O rok později se dřevěný kostel přesunul do Karpacze, kde jeho chybějící a zničené části vyrobili místní řemeslníci, aby mohl být v roce 1844 opět otevřený. Unikátní architektura kostela v sobě spojuje prvky románského umění ze severského lidového umění. Kostel je jednou z mála dochovaných památek vikingsko-románské architektury. Mši se tu slouží v polštině a němčině a církev tu pravidelně pořádá komorní koncerty.

 

 

cs.wikipedia.org

   Kostel Kościół Wang, autor fotky - Cruizer commonswiki

 

Městská lanová dráha

Městská lanovka (Miejska Kolej Linowa neboli Kolejka linowa na Kope) má délku přes 2 km, překonává výškový rozdíl 530 m a funguje po celý rok spolu s půjčovnou vybavení pro zimní sporty a lyžařskou školou.

V zimě je přístupná řada sjezdových tratí s různými stupni obtížnosti. I když je jednosedačková lanovka přes půl století stará a její rekonstrukce je zatím jenom v plánech, je dost oblíbená. Hlavně v letních měsících se vyplatí přivstat, nebudete čekat dlouho ve frontě a zkrátíte si cestu na Sněžku z polské strany.

 

Muzea

Městské muzeum hraček (Miejskie Muzeum Zabawek) má úžasnou sbírku více než 1000 panenek z celého světa. V přízemí na návštěvníky čekají pohádkové scenérie, panenky v různých situacích každodenního života a jejich miniaturních domech a ještě mnohem víc. V prvním patře najdete třeba staré kresby z historie železnic a krátkodobé výstavy.

V Muzeu sportu a turistiky si prohlédnete historii zimních sportů a turistiky za hodně dlouhou dobu. Karkonoskie Tajemnice vás provedou interaktivním podzemním královstvím prostřednictvím návratu do minulosti. Aplikace v několika jazycích vám umožní prohlídku v jazyce, kterému budete rozumět.

 

 

Divoký vodopád

Přehradou na řece Lomnici, chránící před povodněmi, vznikl Divoký vodopád (Dziki Wodospad), který patří k nejpozoruhodnějším místům v okolí. Turisté si toto místo oblíbili nejen pro krásnou scenérii, ale i možnost ochladit se v horkých dnech. Vodopád najdete u dolní stanice lanovky „Wyciąg na Kopę“ nebo cestou po žluté stezce z Białego Jaru.

 

Krkavčí skály

Na západě městečka můžete vylézt na Krkavčí skály (Krucze Skały) z jasné žuly, jejichž vrcholy dosahují až 30 metrů. Na jedné ze skal je oplocená vyhlídka, výstup sem je zdarma. Horolezecká škola Quasar nabízí na skalách i v jejich okolí řadu aktivit.Na úpatí skal jsou dvě jeskyně, v nichž se nacházejí drahé kameny jako safíry.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, karkonosz.info.pl, Karpacz

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Karpacz

Karpacz

 


 

logo

 

 

 

Čtěte také:

Na druhé straně Krkonoš - Karpacz

Solný důl v Polsku

Nejvyšší hora Polska

Seznam měst - Polsko

Seznam letišť v Polsku

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.