Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Zakopane: populární turistické středisko najdete v jižním Polsku

en.wikipedia.orgPatří k nejoblíbenějším zimním střediskům a na rozdíl od Francie nebo Rakouska nabízí nižší ceny při srovnatelné kvalitě. Město se choulí v úpatí Tater, přesto je nejvýše položeným městem  Polska. Turisti si Zakopané oblíbili pro zimní i letní dovolené.

 

Město charakterizuje jeho hlavní třída – plná dřevostaveb, obchodů se suvenýry i luxusním zbožím, bary a restauracemi žije z turistického ruchu. Vesnička s necelými 50 obyvateli se rozrostla v 27 tisícové město právě díky turistům, kteří toto místo objevili v druhé polovině 20.století.

Rok od roku je Zakopane stále víc populární, a tak pro klidnější dovolenou je lepší se obloukem vyhnout hlavním sezónám. Zimním sportům se můžete věnovat v bezprostředním okolí města, stejně jako v dalších 15 dobře dostupných střediscích.

 

Tuto oblast můžete navštívit taky pomocí zelených autobusů Flixbus

 

en.wikipedia.org

 

Mohlo by vás zajímat: Webové stránky: Aquapark Zakopane zde

Kde ho najdete? Adresa: ul. Jagiellońska 31, Zakopane

 

Muzea

Muzeum Tatrzańskie vystavuje místní faunu a flóru společně s historií Tatranského národního parku. Za návštěvu stojí i Muzeum Stylu Zakopiańskiego sídlící ve vile Koliba, nejstarší stavba v místním slohu podle Stanisław Witkiewicze.


Staré město

Ulice Kościeliska, známá také jako Staré město, tvoří historické srdce města. Nejpozoruhodnější památky jsou právě tady: Kaple sv. Ondřeje a Benedikta (kaplica Gąsieniców), Starý dřevěný kostel Panny Marie Čenstochovské (kościół drewniany Matki Boskiej Częstochowskiej) spolu s jedním z nejvýznamnějších hřbitovů v Polsku a další.


Hlavní třída Krupówki

Hned vedle Starého města je přes kilometr dlouhá ulice Krupówki, na jedné straně končící u spodní stanice lanovky na horu Gubalowka, druhý její konec pokračuje jižně do města. Zabavit se tu můžete v obchodech a pohostinstvích, stejně jako si sednout na jednu z mnoha laviček a pozorovat okolní ruch.


Pozemní lanovka na Gubalówku

Vede přímo z centra města a vagóny s prosklenou střechou umožňují výhledy na Tatry už během jízdy. Na hoře Gubalówce, která je součástí Gubalovského pásma, si vychutnáte výhled na Tatry, Zakopane i celé okolí. Jsou tu i sportovní atrakce jako letní horské boby, dětské hřiště, překážkové lezecké dráhy apod. Lehkou procházkou se dostanete na Butorowy Wierch, nejvyšší bod tohoto pohoří, odkud vedou další turistické a v zimě běžecké tratě.


Jezero Morskie Oko

Necelých 30 kilometrů od centra města leží jezero Morskie Oko s až nereálně vypadající hladinou odrážející okolní hory. V hlavních sezónách bývá jezero doslova v obležení turistů, protože parkoviště je vzdálené 9 km od jezera, pohodlnou procházkou po bývalé silnici, a často sem jezdí i autobusy ze Zakopaneho.

 

 
Více informací o jezeře Morskie Oko načerpáte zde
 

 

   Přehled ubytování v této oblasti

Zakopane

 

 

 

logo

   Lyžařské zájezdy - Zakopane

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.