Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Život v belgických Antverpách se odvíjí od přístavní části města

AntverpyPřístav je nejdůležitější oblast celého města, která je zodpovědná za jeho rozvoj. Díky přístavu je město v současné době moderní, kosmopolitní a stále prosperuje. Zajišťuje širokou obchodní přepravu a odedávna přitahuje všechny skupiny lidí – turisty, místní, studenty nebo umělce.Antverpy patří mezi největší přístavy v Evropě a i díky tomu je město je proslulým centrem mezinárodního diamantového obchodu. Kromě průmyslu tu odedávna prosperoval i umělecký život, a tak tu budete mít co objevovat.

*Největšími evropskými přístavy jsou: Rotterdam a Hamburg.

Autobusové spojení z Prahy do Antverp vyhledejte na webu dopravce Flixbus

 

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Antverpy (ANR)
 

 

Přístav

Už od středověku spojoval přístav město s Anglií, díky čemuž začali místní obchodníci bohatnout. Jeden z obchodníků byl za svůj úspěch tak vděčný, že interiér svého obývacího pokoje přebudoval na vnitřek lodi, jejíž příď vyčnívá směrem do ulice a slouží jako balkón. Secesní budovu najdete na rohu ulice Schildersstraat č.2. Obchodník se inspiroval dříve postavenou Zuiderterras v neo-klasicistním stylu, kde se dnes najíte ve stylové restauraci RAS. Díky obrovským oknům, celkovému tvaru budovy a menu se tu budete cítit jako na opravdové lodi. Budova leží na břehu řeky, ústící do přístavu, hned vedle autobusového nádraží.

 Když kvůli vysokým daním v 18. století začaly v lodní přepravě kralovat Brugy namísto Antverp, zachráncem se stal Napoleon. Rozhodl se, že Antverpy jsou ideálním místem pro zahájení napadnutí Anglie, daně tady snížil a postavil nové doky. Také vyplenil několik neocenitelných Rubensových děl z místní katedrály. Antverpané při své nesmírně milé povaze ale zdůrazňují pouze Napoleonovy kladné zásahy.

 

Kromě fascinujícího světa živoucího přístavu se můžete dostat i do některých oblastí, kde se vyskytují jedinečné druhy rostlin a živočichů. Protože je přístavní čtvrť pro město tak důležitá, nabízí turistům její prohlídky různými způsoby:

  • Pěšky

    Antverpská turistická kancelář vyznačila téměř 50 kilometrovou okružní trasu pro pěší poznávání přístavu pojmenovanou jako Havenroute, včetně spousty zajímavých bodů k zastavení. Správa přístavu připravila mapu s body pro sledování nákladních lodí ke stažení na svém webu.

  • Na kole

    Čtyři značené stezky vás dovedou na nejlepší místa v přístavu a můžete použít i bezplatnou aplikaci pro chytré telefony pod názvem Port Of Antwerp. K dostání je i papírová mapa, vydávají ji v pavilonu městského muzea MAS (kameno-skleněná budova stojí za návštěvu už jen kvůli své výrazné stavbě, je složená z 10 kamenných kvádrů nepravidelně poskládaných na sebe). V přístavu měří stezky od 10 do 60 km a spoustu z nich nově vybudovali, takže se tu budete cítit bezpečně.

  • Na lodi

    Pohodlná prohlídka z přídě lodi vám umožní poznat přístav z úplně jiného úhlu. Plavby jsou také různě tématicky pojaté a některé doplněné i občerstvení.

 


Zajímavé budovy

Srdce starého města tvoří tržiště Grote Markt s radnicí a původními cechovními domy. Katedrála Panny Marie je největší gotický kostel v Belgii. Stejně jako v katedrále, i v gotickém kostele sv. Pavla s barokní hodinovou věží si můžete prohlédnout obrazy od významných malířů.

 

Muzea a umění

Kromě Rubense tu působili i Van Dyck nebo Jordaens. Nenechte si ujít aspoň Rubensův dům (Rubenshuis), obrovské sídlo zařízené podle jeho kusu, kde je vystavená spousta jeho děl spolu s obrazy dalších umělců. 

Diamantové muzeum nabízí také netradiční pohled na brusiče diamantů při práci.  

Plantin-Moretus Museum věrně představuje atmosféru starého vlámského patricijského domu s původním nábytkem a exponáty fascinuje davy turistů.

 

 Přehled ubytování v této destinaci

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst - Belgie

Seznam letišť v Belgii

Antwerpen-Centraal railway station

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.