Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Skiarealy Rakousko     

Lyžarská oblast Semmering

HoryMěsto Semmering se nachází v Dolním Rakousku necelých 100 km od Vídně. Cesta z hlavního města Rakouska zabere díky dálnici vedoucí pod sjezdovkou něco kolem 60-ti minut.

Pokud dáváte přednost cestování vlakem, může využít spoje Brno-Břeclav-Vídeň Vídeň-Semmering. Cesta z Břeclavi trvá asi 3,5 hodiny (záleží na volbě spoje) a zpáteční jízdenka Vás většinou vyjde na necelou tisícovku. Po příjezdu zjistíte, že máte na výběr mezi dvěma lyžařskými středisky. 

 

Hory

 

Tím prvním je Hirschenkogel s nejvyšším bodem 1360 m.n.m., který se nachází přímo ve městě Semmering. Středisko provozuje 14 km sjezdovek z toho 6,5 km červených, 6,5 modrých a 1 km černé sjezdovky. Díky jedné kabinkové a jedné sedačkové lanovce se na vrchol dostanete za cca 8 minut. Kromě denního lyžování, fungují sjezdovky také večer. Od čtvrtka do soboty jsou lanovky v provozu o hodinu déle, ale tím je i cena vyšší (asi o 3 €). Celo denní skipas pro dospělého Vás vyjde na 35 €.

Druhé středisko se nachází pouhých 9 km od Semmeringu. V malé vesničce Spital am Semmering najdete lyžařské středisko Stuhleck. Celkem 24 km sjezdovek si můžete užívat celý den. Krom toho zde najdete spoustu atrakcí jako snowpark, sáňkařskou dráhu, měřený slalom a na své si přijdou i běžkaři. I když se nejvyšší bod nachází 1 782 m.n.m. nenajdete zde ani jednu černou sjezdovku. Proto bych Stuhleck doporučil pro začínající a pokročilé lyžaře. Komfort pří dosahování vrcholu vám zajistí dvě uzavíratelné sedačky a dvě otevřené.

 

 

Velké plus si středisko zaslouží za lanovku, která vede přímo z parkoviště P1 až ke sjezdovce. Kromě parkoviště ve vesnici jsou u sjezdovek ještě další tři. Jestli že se vydáte až k nejvyššímu vrcholu, naskytne se Vám nádherný výhled na Dolní Rakousy.

Celodenní skipas stojí něco kolem 42 €. Lyžovat se začíná v 8:30 a končí v 16:00. Večerní lyžování začíná denně v 17:30 a končí v 20:30. Pokud střediska navštívíte v týdnu od pondělí do středy máte velkou šanci že zde nebude narváno. Krasně upravené sjezdovky vydrží až do odpoledních hodin. Oběd si můžete vychutnat v jedné z restaurací. Abyste se vyhnuli nedostatku volných stolů, běžte na oběd o něco dřív anebo pozdíš. Popřípadě si můžete vychutnat nedojedené řízky s teplým čajem.

 

Hory

 

Ubytování 

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že rezervace ubytování přes týden není nutná. Pozor si ale dejte, pokud se chcete ubytovat jen na jednu noc. Některé hotely a penziony ubytovávají až od dvou nocí. Cena za noc pro 3 osoby se snídaní, se pohybuje kolem 115 €.

 

Hotely

  Hotely v této lokalitě

 

 

logo

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.